Geri

Yıldız düşüklüğü veya yüksekliği nedir?

Yıldız düşüklüğü, yıldızının barışmaması vb tabirler halk dilinde olan İslami Astrolojik terimlerdir. Yıldız düşüklüğü bir kişinin doğum haritasında tepe noktasına ve birinci evine gelen Satürn Plüton’un bulunması veya daha kötüsü bunların yaptığı kötü açılar sebebiyle ortaya çıkar.

Diğer yandan Güneş, Ay, Jüpiter gb önemli iyicil gezegenler de 6. eve veya ayak ucu noktası IC ye 3. veya 4 eve geldiğinde özellikle kötü açılarda yıldız düşüklüğüne neden olur.

Peki yıldızı haritasında düşük olan kişi ne yapmalı?

Yukarıda açıkladığım gezegenler hangi evde ve hangi burçdaysa o evin esması o eve denk gelen namaz vakti veya o burcun gününe göre sadaka vermeli veya oruç tutmalı yoksulsa. Sadaka ve oruç en az esma zikri kadar önemlidir özellikle sadaka sonrası alınacak “Allah razı olsun” sözü tipik bir yıldız yükseltme sağlar…

Yıldız yüksekliği ise bir kişinin tepe noktasında yani 10 ev girişinde ve  birinci evinde bulunan güneş ay jupiter gb iyicil gezegenlerin verdiği enerjilerle kişinin girdiği ortamlarda ben buradayım demesi, kısmetinin açık olması anlamına gelir.

Dönemsel Yıldız Düşüklüğü nedir? 

Bu Transit satürn’ün ve Plüton’un geçtiği evlerde geçerken ki süre boyunca ( 2-3 yıl) oluşturduğu enerji düşüklüğüdür. En yıkıcı dönemsel yıldız düşüklüğü transit satürn’ün özellikle 1. evden başlayarak oluşturduğu büyük yıkıcı etkileri olan dönemlerdir.

Diğer yıkıcı etki transit satürn’ün stelyumlara çarpışı ve Güneş ve ay’ın bulunduğu burca geçişiyle olmaktadır. Bu dönemlerde o burcun temsil ettiği gün, esma dua eşref zamanları ile alakalı esmalar sadaka ve oruçlar çok önem kazanmaktadır. Diğer bir konuda transit satürnün bulunduğu evin yöneticisinin konumundan da tespitler yapılmasıdır… ( Bu tespitleri Astroloji ve İslamı, Kabenin bu ikisiyle Alakasını, Ellerin alakasını, Esmalarla hepsinin alakasını, Kuranla alakalarını bilmeyen hiç bir Astrolog yapamaz. Son dönemde bununla ilgili ülkemizdeki yoğun çabalar  İslamda astroloji, islami Astroloji, islam astrolojisi Kitaplarımızla artmıştır… )

Yıldız düşüklüğüne neden olan konuları ayrıca Merkür vb gezegenleri retro hareketlerini nerede hangi burç ve evde yaptığı doğum haritasına göre tespit edilir buna göre esma sadaka veya oruç zamanları belirlenir.

Dönemsel Yıldız Yüksekliği nedir?

Başta transit Jupiterin geçtiği burç ve evlere göre kısmet bereket açılımı işaretidir. Bu dönemlerde de bereketin gelen kısmetin nevine göre sadakası olur. Mesela 2. evde mali bereketin sadakası zekattır infaktır. 11. evdeki bereketin sadakası ise dostların bollaşması çevrenin genişlemesine binaen dostların sorunlarını çözmek veya ücretsiz bazı organizasyonlarda jetonsuz/karşılıksız çalışmaktır…

Merkür Venüs ve mars gb gezegenlerin bulundukları evlerde yaptıkları iyicil açılarda bu yüksekliği destekler….

Peki bütün bunları Yıldızname ( Doğum haritası analizi, transit analizler el ve isim) analizleri vermekte mi?

Kesinlikle evet. Buna göre yazılı analiz çalışmaları yapılmakta, yıldızınızın düşüklüğüne veya yüksekliğine göre uyarı ve müjdeler verilmekte yapılması gerekenler detaylıca yazılı çalışmalarımızda bulunmaktadır….

Detaylı bilgi harita Analizleri ve bakım için

Lütfen asistanımıza mesaj atınız

05320557520 whatsapp

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir