Geri

Astropoli̇ti̇ka Ve Temelleri̇ -1-

  1. KOVA ve CUMHURİYET:

Burçlar astroloji sanılanın çok daha fazlasıyla hayatın içinde bulunmakta. Bir insanın doğum haritası veya bir ülkenin doğum haritası aslında her ikisinin de genel karakterini anlamamızı sağlar. Kova burcu zodyakta 11. Evdedir. Yöneticisi hem Uranüs hemde Satürn’dür. 11. Ev Kabe’nin Kapısının olduğu taraftır İslam Astrolojisinde (BKZ İslam Astrolojisi 3. Baskı ayrıca Kabenin Hayat Şifreleri). Kapı aynı zamanda Fatiha’yı simgeler. Fatiha’da açılış demek. Tavaflar buradan başlar. Topluca yapılır. Bir olmak beraber olmak CEM CAMİ CUMA CEMAAT CUMHUR olmanın sembolü buradadır. Beraber olabilmek için de mütevazılık şarttır. Zira birinin başkasını kibirle aşağıladığı bir ortamda asla beraber olunmaz. Bu kısımdaki Hava elementi, ışığın geldiği yer. Bir ve beraber olunan ilk İslam Okulu Dar’ul Erkam’ın olduğu tepe bu taraftadır. O okul ki İslam’ın ilk Cumhuriyet şekli Medine İslam Cumhuriyeti’nin de çekirdek kadrosunu yetiştirdi.

11. ev istişare evi. Sabahın erken saatlerinin sabah 9-11 arasının zamanı ve aklın en iyi çalıştığı karar vermek içinde en uygun zaman dilimi. Cumhuriyet, bir araya gelen insanların ortak bir akılla ülkeyi yönetmesi demektir. Demokrasi bunun vazgeçilmezidir. Ayrıca, inancın kötüye kullanılması riskine karşı Kafirun Suresinde belirtilen “herkesin inancı kendisini ilgilendirir” anlayışı gereğince de LAİKTİR. Meselelere LA İLAHE’den bakar, yani ilahlar yoktur perspektifinden ele alır. Önce akılla başlar çünkü Cumhuriyet. Kova’nın yöneticisi URANÜS, özgürlüğün özgünlüğün özel olmanın sembolüdür. Cumhuriyet insanları tektipleştirmez, onların kendileri olmalarına imkan tanır. Böylece toplumsal gelişim sanat, bilim, kültür MEDENİYET gelişir ki zaten İslamın SIRAT dediği CADDE, Şehir (MEDİNE) kültürünü sokağa hayata taşır. Cumhuriyet kendisinin ve değerlerinin korunması içinde sıkı bir takip, disiplin, denetim gerektirir. Bu manada Cumhuriyet Kova’nın ikinci gezegeni Satürn’de kendisini bulur.

Kova burcunun soğuk pragmatik aklına ihtiyaç duyar Cumhuriyet. Elbette Cumhuriyet aynı zamanda ÜMMET kelimesiyle de kardeştir ki çünkü Ümmet bir araya gelenlerin birbirine ANNE gibi davranmasını içerir zira ÜMMET kök olarak ANNE den gelir ve anne gibi olamayan bir toplum da asla SOSYAL Yardımlar olmaz, yardımlaşmalar olmaz toplumda biri yer biri bakarsa kıyamet ve huzursuzluklarda buran kopar. Bu mana da Türkiye tam bir Cumhuriyet mi? Elbette değil ama yüzyıllardır SULTANLIK MONARŞİSİYLE Yetişmiş bir topluluğunda CUMHURİYET idealini hemen benimseyerek hayata geçireceğine inanmak ayrıca bir saflık olur.

 

b) ASLAN ve MONARŞİ:

Aslan Zodyakta 5. Evde temsil edilir. Aslan, ormanların Kralı. Tek adamlığı monarşiyi simgeler. Bir çok İmparatorluklar bilinç altıyla kendilerine Monarşi sembolü olarak ASLAN ( Britanya gb), Aslan burcunun yöneticisi GÜNEŞ ( Japonya ) gibi. Tek adamlık veya Sultanlık asla muhalefet istemez, muhalefetten hoşlanmaz, muhalefet aklına ihtiyaç duymaz, eleştirilmekten de hoşlanmaz. Bu eninde sonunda bir yıkımı da beraberinde getirir. Bu nedenle bir Sultanlık Krallık Firavunluk Nemrutluk, Çarlık vb adı her ne olursa olsun mutlaka ama mutlaka sonu tiranlığa gider ve en sonunda önü alınamayan devrimler kaçınılmaz olur. Bunun haklılığını anlamak için Tarih kitaplarına bakılması yeterlidir. Osmanlı, Rusya İmparatorluğu, Fransa İmparatorlukları benzer sonla sonlanmışlardır. Britanya, İngiliz aklını çalıştırmış ve Monarşiyi sembolik hale dönüştürüp yarı Cumhuriyet yarı monarşi gibi Parlementer Monarşi ve Hırsızlıkla ( Her yerde kurduğu sömürgelerle modern sömürü sistemleriyle hala çalmaktadır)  ayakta duran bir devlet olmuştur. Britanya İmparatorluğu üç adet aslanla sembolize edilir.

Kabe’nin Batısında zulmün Kuranda en fazla anlatıldığı yer olan Firavun Mısır Ülkesi ve Kabe’nin zıddı olan altta kalanın canı çıksın manasındaki Piramitler o sultanın sembolüdür ki bugün kü Şeytan İllüminatisi’nin de Dünya Sulta Sisteminin de sembolü olmuştur.

Kısacası Aslan burcu, sultanlığı sultayı, ateş elementini, acıları, yıkımları ifade eder Politikada. Allah Aslan Burcu zamanında 13 Ağustos 610 yılında Kuran’ı indirerek SULTA sistemleri eleştiren bir kitap yollamış SULTANLIK anlamına gelen ve halka KULLARIM diye hitab eden sitem olan Firavunluk Nemrutluk ve KARUNLUĞU yok etmek için gelmiş bulunmaktadır. Osmanlı’nın Müslüman bir İmparatorluk olması da Kuran’ın asıl amacının ne olduğunu anlamamızdan sapmamıza engel değil. Elbette Osmanlı diğer imparatorluklara göre daha adil ve iyi idi ancak unutmayalım ki o zulmü ve insanlık islam dışı dışı saçma sapan cinayetleri ( Sultan Süleymanın oğlu Mustafıyı öldürtmesi, padişahların kardeşlerini hatta eşlerinide öldürtmesi vb) işlemiştir.   ( 22 Ocak 1881 Selanik Doğumlu Atatürk Bkz Önceki yazılarım Bengü Türk TV konuşmalarım) Atatürk ile son bulmuş Kova Burcu Cumhuriyet ilan edilmiştir. Elbette Cumhuriyet idaresi kurulurkende bazı hatalar yapılmıştır ancak kimse kendi hatasını görmek istemiyor tarihsel olaylarda Ne Osmanlıcılar Padişahların Cinayetlerini nede Kemalistlerin Şapka Yüzünden insan kıyımını anlamak istememeleri gibi. Sonuçda elbette her olay kendi konjonktüründe kendine göre haklıdır veya değildir bu ayrı bir tartışma konusu.

Osmanlı İmparatorluğu Kova Burcu olan

Çarlık Rusya’sı da Aslan Burcunun temsil edildiği Çarın katledilmesiyle yerini KOVA burcu soğuk akıllı KOMünist bir Cumhuriyete bırakması da çok ilginçtir. Çünkü Komünizm kelime olarak Arapça’daki CEM CAMi CUMa CEMaat CUMhur ve CUMuriyet den gelmekte kökü, çünkü COMe, COMunity, COMmon kelimelerinde de kök olarak aynılık vardır. Komünizm’de Akılcı Bilimsel yan öne çıkmakta ancak insanın diğer yanını (Vicdan, İnanç vb) yok saymıştır. İfrat Tefrit meselesi.

Eğer ülkeler Astroloji ve Transit hareketleri umursamazlarsa bu onların nasıl da navigasyonsuz yürümenin pahalı olacağını anlamalarına yol açar.

2011 de 23 Aralık’ta Satürn Akrep burcunda değilken TNT Kanalında Petek Dinçöz’ün Programında Türkiye’nin 2012-2015 arası çok zorlanacağını sıkıntılar olacağını yazmıştım. O dönemde hiçbir sorun görünmüyordu ülkede ama 2013 de Gezi ile başlayan dramatik zincirleme olaylar Fetö ve Çözüm Sürecinin bitmesi ile beraber Zeytin Dalı Operasyonuna kadar neler yaşamadı Türkiye. Evet, şimdi Türkiye’nin 7. Evinde Oğlak’ta Satürn, Evlilik ortaklıklar evinde, Türkiye BATI’yı ve NATO’yu boşayacak demiştim. Boşadı. Şu an ABD ve NATO ile olan ilişkiler sadece Semboliktir. ABD ve NATO Türkiyenin bir numaralı DÜŞMANI’dır. Her türlü terör olaylarının arkasında bu iki unsur vadır ve Türkiye bu iki unsuruda öyle yada böyle aşacaktır. Herkesi bu mücadele de Ülkesinin Bayrağının Devletin yanında yer almaya çağırıyorum ve isimlerini ASTROTETİKÇİ diye taktığım bazı astrologların ülkeyi karıştırmak için söyledikleri sözlere kulak asmamalarını tavsiye ederim…

DANIŞMANLIKLAR

KURUMSAL veya BİREYSEL

05320557520 whatsapp bilgi mesaj hattı

( Yıldız Haritaları, Transit Analizler, Sevilenle Uyum, El ve İsim Analizleri için Arayınız)

(NOT: Yazının tamamı şahsıma ve kitaplarıma aittir. Kaynak belirtilmeden sanki kendi yazısıymış gb kullanılması FSEK ihlali ve suçtur)

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir