Geri

İsi̇m Anali̇zi̇ ( Bebeklere Doğru İsim Vermek )

YILDIZNAME VE İSİM ANALİZİ NEDİR?

Peygamberlerim isimleriyle isimleniniz ancak Allah katında en sevimli isimler Abdullah ve Abdurrahman’dır. İsimlerin en doğrusu kar getiren ve hikmetli isimlerdir. En çirkin isimler savaş şiddet ve cimrilik acı elem veren isimlerdir. ( Müsned 4/35) Hadis-i Şerif

Sizler kıyamet günü babalarınızın isimleriyle çeğrılacaksınız öyleyse güzel isimler verin. (Ebu Davut Edeb 69) Hadi-i Şerif

Görüldüğü üzere isimler önemli ve bu öneme Peygamber efendimiz işaret etmiştir hadislerinde. Peki güzel ve bize uygun isim nasıl olmalıdır? İsimleri verirken Doğum Haritamızı yansıtan mı olmalı destekçi isimler mi olmalı? Bu sorulara da cevap verelim…

Bazı isimler insana çok büyük bir sorumluluk ve enerji yüklemektedir. Mesela Fatıma, Fatma isimleri Peygamber efendimizin kızının adıdır. Çevrenize lütfen bir bakın, ne kadar Fatma varsa hayatları diğer insanlara göre çok ama çok farklı geçmektedir. Çok daha fazla sorumluluklar üstlenmekteler ve daha fazla çile çekmekteler. Bu yüzden bu isimi doğum haritasına göre vermek en uygunu olacaktır çünkü Balık Yengeç Terazi burcu gibi hassas insanlara Fatıma adı verilirse hayatları çok daha zor geçer ama bu kişiler Allahın rızasını kazanmada çok ama çok avantajlı konum elde ederler. Koç Aslan Boğa Başak Kova ve Oğlak burçlarına yükselini stelyumları bu burçlardan olanlara ilk önce Fatıma adının verilmesi çok önemli çünkü bu burçlar çok yüksek bir enerjiyle gelirler dünyaya hırsları yüksektir ve kendilerine daha fazla çeki düzen vermeleri gerekmektedir. İşte Fatıma adı bu burçların kendilerine çeki düzen vermelerine son derece büyük katkı sağlar. Fatıma ismini takip eden diğer çile paratoneri olabilen burçlar ise Hatice, Zehra, Zeynep isimleridir.

Erkeklerde Fatıma ismi gibi etki yapan isim Ahmed’dir. Ahmed isimi kişinin kendisine çeki düzen vermesine, mütevazı davranmasına, daha edebli olmasına ve davranmasına yardım eden güzel bir isimdir.

Çocukları zorlayacak ve onların hayatta ciddi manada kendilerini strese sokmalarına neden olan aynı zamanda islama göre uygun olmayan isimler var ve bu isimler maalesef verilmektedir. Mesela kadınlarda Kezban adı mana olarak yalancı demektir. Verilmemelidir. Erkeklerde Kemal veya Kamil adı mana olarak son raddeye gelmiş olmuş, tamamlamış manasına gelir ve kişiyi mükemmeliyetçi olmaya zorlar daima ve hata yapma korkusu verir. Oysa dünyada hiç kimse olmamıştır ve hata yapa yapa doğruyu öğrenmekte herkes. Bu mana verilecek isimler destekleyici olmalıdır.

Doğum haritaları ve el çizgileri dikkatle incelenerek isim verilirse çok daha iyi olacaktır. Bir kişinin doğum haritasında Hava elementi ağırlıklıysa ve el çizgisinde akıl çizgisi de son derece gelişmiş derin ve uzun sa bu kişnin bu duruma uygun yansıtıcı isim Sema olabilir mesela. Gökleri Hava elementini yansıtan bir isim Sema. Ancak kalp çizgisi kötüyse kırıksa ve derin değilse ya da vizdansızlık belirtileri varsa bu kişiye verilecek isim Abdulhalim, Halim, Vicdan verilebilir.

İsimlerde mana elbette önemlidir ama dikkat edilmesi gerken bir diğer hususta isimin içindeki sesli ve sessiz harflerdir, veya sert sessiz harfler ve kalın sesli harfler meselesidir.

Mesela Nida isminde başlangıç N harfidir ve hayatın başlangıcındaki zorlukları arttırma işaretidir. İ harfi o dönemde yaşanan zorluklara ve baş kaldırmama işaretide olabilir, D sesi ise yumuşak sessizdir ve olumludur, A adı da sonradan öne çıkma çekilenlerden ders çıkarma ve hayatın sonuna doğru daha öne çıkıp başarma azmini ortaya koyar.

BAZI HAFRLER VE YANSITTIKLARI ETKİLER:

M harfi isimlerde anneliği yardımseverliği insancıllığı yansıtır, Yengeç, Balık burcu etkisi. Lunar ve Jupiteryen etki..

V Z harfleri kendini ve egosunu sona atmanın işaretidir. Balık Yay burcu etkisi. Jupiteryen etki..

P Ç T K harfi yapılanı unutmama ve sertlik işaretidir. ( İsimlerin sonunda bulunmamalıdır.) Koç Aslan Boğa Oğlak etkisi… Mars, Güneş, Dünyevi ve Satürnyen etki…

B C D G harfleri yumuşaktır ve insanın sorunları halletmesinde medenice yol bulmanın işaretidir. Terazi Başak Balık Yay etkisi.. Venüs, Merkür Jupiteryen etki…

O U  harfleri isimlerde zerafeti yansıtmaz biraz daha dobra olmayı diplomatikçe davranmaktan ziyade her şeyi açık beyan halde ifade etmeyi işaret eder.

A I İ harfleri lider olma isteğini atılganlık ve cesareti ifade eder. Koç, Oğlak, Aslan burcu etkisi. Marsiyen Satürnyen ve Güneş etkisi…

Mana ve ses harmonisi çok önemlidir, bu yüzden bebeklerde isim verilirken önce bebeklerin doğum haritasına bakılmalı incelenmeli sonrada o bebeğin yeteneklerine ve zayıf yanlarına göre destekleyici isimler verilmelidir.

İSİMLERİN NÜMEROLOJİSİ

Ayrıca sadece Esmaların değil insan isimlerinin ve tüm isimlerin rakamsal ve sayısal ifadesi var. Esmalarda sayısal olarak ebcet değerine göre zikir yapılması sadece su için olur, Esmalar dua içinde olmalıdır mesela “Ey AFÜV olan Rabbim günahlarımı bağışla, ben bana yapılan hataları affediyorum sende benim günahlarımı bağışla lütfen” demek başka kırdan topladığımız 156 papatyayla hata yaptığımız eşimize her birini 156 kez tane tane verirken “Beni affet Ya Necla” demek gibi sıkıcıdır. Allah Robot değildir. Ancak bir bardak suya birini ve geçmişi affedemiyorsak ve bu bizde saplantı ve üzüntü halini almışsa sadece kendimizdeki bu özelliği arttırmak için affediciliğimizi geliştirmek ve ilahi bir yardım  şifa aramak için İkindi namazından hemen sonra ikindi vaktinde “Ya Afüv Celle celaluhu” yu 156 kez bir bardak suya okuyup 4 yudum da “Bi İsmi Allah El Afüv ver Rahman” ile içmek bizdeki affetmeme kendiyle çevremizle barışık olmamayı ortadan kaldırır. Ayrıca bu Doğum haritasındaki 8. evin konumuna göre eşref saatimizde yapılırsa daha iyi olur.

İnsan isimlerinin Rakamsal değeri de 1 den 9’a kadardır ve insanın isminin ona hayatta ne gibi bir hedef belirlemesi gerektiğine veya ne gibi bir hedefe yönlendirdiğini anlamamızı sağlamakta.

Örnek olarak İsminden nümerolojik  5 rakamı çıkan bir insanın günü Cuma, ayı mayıstır. Her ayın 5, 15, 25’i önemli toplantı günleri olur. Hele bu günlere Dolunay veya Yeni ay gelmişse Mayıs ve Cuma gününe gelmişse. İnsan bilmeden önemli eşref saatlerini kaçırmaktadır.

İsim Analizleri Doğum Haritasıyla beraber yapılmalıdır, kişinin isminin kendi haritasıyla çelişmemesi lazım, Doğum haritasının yoğun enerjisini İsimin anlamı veya harmonik yapısı yada Rakamsal değeri nötralize etmemeli.

Kendinize bir iyilik yapın ve içinde Doğum Haritanızın ve İsim Analizlerinizin de olduğu Yıldızname Analizlerinizi yaptırın…

 Yıldızname ( Doğum Haritası, Transit analizler)

El ve İsim Analizleri Danışmanlığı için mesaj atınız size dönelim 05320557520

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir