Geri

Dekanlar – Üçler – İslam Astroloji̇si̇ (İleri Düzey Felsefi Vizyon)

Doğum haritası analizi yaparken detaylı analizlerin temelini Dekanlar oluşturur. Dekanlar 30

derecelik her burç ve EV’in her birinin 10 ar derecelik her bir kısımına DEKAN denir. Dekan Yunancave Latince kökenlidir ve 10 anlamına gelen Deka’dan gelir. Deka Batı dillerinde Sebte Okto Nova Deka diye sıralanan ve mana olarak Takvimlerde geçen September October November December ingilizcede dizilenen Eylül Ekim Kasım Aralık manalarında Aralık a adını verir. Esasen ayların içinde Eylülün adı değildi September, bu Temmuzun adıydı ancak Temmuza Julius Sezarın adı Agustusa da imparator Agustus Sezarın adı verildi. Bu iki Sezar da ilki Temmuz diğeri Ağustos’da doğduğu için isimleri aylara eklenince Temmuz’un adı September Eylüle verildi, 8. ay olan October Ağustosun orjinal adıyken bu sapma Ekim Ayının adının da October olmasına neden oldu. Bu ayların adı da Rusçada Sentiyabır Oktıyabır Noyabır ve DEKAbır oldu. Biraz beyninizi zorlayacak ama dikkatle okumanızı tavsiye ederim. Özellikle temel eğitim alan tamamlayan öğrencilerimin dikkatle analiz etmesini rica ediyorum.

 

KOÇ BURCU (1. EV – YÜKSELEN) VE DEKANLARI:

İlk dekanda Mars yöneticili Koç var. Mars ateş elementli Koç’un da Sıcak Su olan Akrep burcunun da yöneticisi. 12. evin 3. dekanının Akrep olduğunu düşünürsek onunla komşu olduğunu da anlarız. 2. dekanında Aslan ve onun yöneticisi Güneş vardır ve 2. dekanın yöneticisinin güneş olduğunu düşünerek yorum yapmamız gerekir. Peki niye güneş, bu saatler Güneşin doğmaya hazır olduğu saatlerdir. İnsanın ben buradayım dediği andır. 3. dekan ise Yay brcu ve yöneticisi Jüpiter ve Neptünün olduğu zaman dilimidir ve Eşref Saati olarak Sabah namazından sonraki Dua kısmını işaret eder. Jupiter Mümin Muheymin esmalarını Neptün ise Hadi ve Raşit esmalarını işaret ederek İstikameti Hidayeti dilemedir bu durum.

 

BOĞA BURCU (2. EV-FİNANS) VE DEKANLARI:

Venüsle başlayan Boğa dekanı ikinci dekanı Başak ve Merküryen üçüncü dekan Satürn ve Oğlak işaretli. Bu nedemek. İnsan hayatının ilk yıllarında parayı sevdiğine hediyeler almak onun için sever, kendisi için para ilk sırada gelmez. Merkür parayı nasıl kazanıp yatırıma dönüştüreceğini düşünür, Satürn ise sabırla azimle biriktirme sermaye oluşturma işaretidir. Vedud Samet Kerim Gani esmaları bu nedenle öne çıkar. Bu dekanların yönetcilerinin nerde olduğu arayı kazanma konusunda kısmetleri de anlamamıza yardım eder. Tavsiyeleri buna göre oluştururuz.

 

İKİZLER BURCU (3. EV-İLETİŞİM) VE DEKANLARI:

Merkürle başlayan Venüsle devam eden ve 3. dekanda Uranüs ve Satürnle sonlanan bu dekan iletişimde aklı konuşurken düşünmeyi konuşmadan önce düşünebilmeyi işaret ederken, Venüslü 2. dekan sevgi dilinin ikna konusunda önemini anlamamız gerektiğini ifade ederken nefret ve kızgınlıkla yol alınamayacağının altını çizer. 3. dekan ise karşımızdakine konuşmasında Uranüsyen bir özgürlük verme ve Satürnle Sabırla dinleme işaretidir. İletişimde sıkıntı olup olmadığını bununla anlar tavsiyeler oluştururuz. Dekan yöneticisinin nerede olduğuna bakıpda analiz yapmak her babayiğit astroloğun harcı değil ve zaten bununla herkes uğraşamaz ya ilmi yetmez yada üşenir. Sadece İslam Astrolojisi üşenmeden analizini sorumlulukla yapar.

 

YENGEÇ BURCU (4. EV-BABAOCAĞI VE ÜLKENİZ) VE DEKANLARI:

Baba ocağına sahip çıkma Ülkesini sevme işareti olan bu evde ve bu burçta ilk dekan Hilal ve Yengece ait. Güvenme Ülkeyi ana babayı sevme işareti. İkinci dekanda Mars var ve bu ülkesi ve ailesi için ne gerekiyorsa yapabilme enerjisi. 3. Dekanda ise Jupiter ve Neptünle kişi ana baba duasını Yatsı namazından sonra Alması için işarettir. Bu dekan Yatsı Namazının işaretidir. Bir kişinin ev taşınmaz kısmetleri ülkesinde mi yoksa yurtdışındamı kısmeti açık bu dekanlardan anlarız. Dekan yöneticilerinin nerede oldukları da detaylı analizlerde kişinin ülkesi ve ata ocağı ilişkisini çok iyi irdeler.

 

ASLAN BURCU (5. EV-ÇOCUKLAR AŞK SANAT) VE DEKANLARI:

Çocuklar aşk ilişkileri sanatsal yeteneklerle alakalı ilk dekan sinema tiyatral yeteneklerde durumu anlamak için sanat güneşinin ilham Neptününün bereket Jüpiterinin ve yükselme hırsı marsın nerede olduğuna iyi bakmak lazım. Çünkü üçü de bu eve ait dekansal yönetici. Bu evde bulunan gezegenler hangi dekanlardaysa buna göre edebiyat sanat vb konularda yetenekler belirlenir tavsiyelerde bulunur.

 

BAŞAK BURCU (6. EV-BAŞKASININ İŞİ VEYA SAĞLIK) VE DEKANLARI:

TERAZİ BURCU (7. EV-EVLİLİK VE ORTAKLIK) VE DEKANLARI:

AKREP BURCU (8. EV-ÖLÜM ATROLOJİ HAC GEÇMİŞ) VE DEKANLARI:

YAY BURCU (9. EV-EĞİTİM YURTDIŞI YABANCI DİL) VE DEKANLARI:

OĞLAK BURCU (10. EV-ŞÖHRET KARİYER) VE DEKANLARI:

 

KOVA BURCU (11. EV-Arkadaşlık İLİM Organizasyon) VE DEKANLARI:

 

BALIK BURCU (12. EV-İÇ DÜNYA HUZURUN GELDİĞİ YER ) VE DEKANLARI:

ÇOK FAZLA DETAYI ÖRNEKLERİ VE DEVAMI DERSLERİMDE ANLATILMAKTADIR….

Ders almak için 

05352573693 den detaylı bilgi alınız…

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir