Geri

16 Şubat 2018 Güneş Tutulmasının Burçlara Etkileri

Kova burcunda 27 derecede gerçekleşecek olan bu tutulma 31 Ocak’ta Aslan burcundaki Ay tutulmasından sonra bu yılın ilk güneş tutulması. Kova burcunda Terazi dekanında gerçekleşecek olan bu tutulma neleri ifade etmekte? Önümüzdeki dönemde ne gibi gelişmelere işaret ediyor? Bunların cevaplarını irdeleyelim.

Kova ve Terazi dekanı diplomasi ve aklın kullanılması işletilmesi konusunda biraz çekinceli davranma demek bu ise beraberinde bazı çekinceleri ve cesareti öne çıkartırken bunun beraberinde yürümesi gereken aklın ve diplomasinin geri plana çekilmesi demek. Mesele ülkemiz bazında ele alırsak ABD’nin Afrin’de ve Kuzey Suriyede Deaş’la mücadele etmek için PKK’lılardan oluşan Suriye Demokratik Güçleri (SDG) yalanı ne Türkiye ne Türk Halkı ne de Türkiye Devleti tarafından yutulmuyor. ABD silahları ile Türk tanlarına saldırılmakta, Deaş’ın uçağı olmamasına rağmen verilen Uçak Savar silahlarla Rus Uçakları düşürülmekte. Gittikçe ABD ile Nato ile diplomasinin sonuna gelinmekte. Türkiyenin 9. Evinde yurtdışı ile ilişkili evinde gerçekleşecek. Bu şu anlama gelmekte. Türkiye’nin dış politikası daha da sertleşecek. Bunun AB, ABD ve NATO’ya karşı olacağı da açık. Türkiye, kendisine takınılacak tavra karşı adım adım Kuzey İngiliz Anglo Sakson Protestan Avrupa ile mesafeli ama Güney Latin kökenli Sıcak kanlı kendisine benzeyen Akdenizli Katolik Avrupa ile sıcak ilişkilerle yürümek istiyor ki bunun hinterlandı olan Venezuella ve Latin Amerika ile ilişkilerini canlandırmaya başladı bile. 2. Evinde 31 Ocak 2018 de Ay tutulmasıyla Aslan’ın yani ikinci ekonomik evi para evinde yeni politikalar geliştirmeye gitmekte.

Gelelim burcu yükseleni stelyumu aşağıdaki burçlarda olanlara göre Güneş’in Kova 27. Derecede tutulmasının anlamlarını çözümlemeye. Tutulmanın işaret ettiği ve öne çıkan günü Cumartesidir.

 

YÜKSELENİ BURCU STELYUMU AY’I KOVA’DA OLANLARA ETKİSİ: Tutulma yenilik yenilenme bir kapının kapanıp yeni bir kapının açılması demek. Kova burcu özellikle de 3. Dekanda doğanlar ayrıca Terazi burçları eski sonuç getirmeyen tavır ve davranışlarını bi kenara bırakmaları gerektiğini anlayacaklar. KOVA için önemli esmalar Sabah Namazından sonra güneş doğmadan önce Basıt Fettah esmaları öne çıkmakta. Ayrıca Kayyum esması ile Allahtan kendi planlarına destek aramalı. Vedud adıyla samimi bir sevgiyi istemeli Allahtan. Cumartesi sadaka vermeli yada oruç tutmalı. Ayrıca sevgi ve projeler konusunda adak adamalı ve bunu Cumartesi yerine getirmeli.

YÜKSELENİ BURCU STELYUMU AY’I OĞLAK’TA OLANLARA ETKİSİ: Oğlak burcuna etkisi maddi konularda innovasyona gitme üzerinden olmakta. Mali planlarını 6 ay boyunca dikkatle takip etmeli ve özellikle Sabah namazında Cumartesi günleri Vakıa Suresi ve Mülk suresini okumalı. Allahtan mali konularda ve planlarda kendisine destek olması için yardım istemeli. Kabe’ye umreye hacca gidecek olanlar Kabe’nin Kuzeyinde sabah namazı mutlaka kılmalılar Cumartesi günü ve Allahtan yardım dilemeliler. Satürn’ü 1. Evinde olan yükselen oğlaklar çok daha ihtiyatlı hareket edecekleri dönemdeler. Tutulmanın öne çıkan günü Cumartesidir. Rengi Laciverttir. Taşı Lacivert Kuars’tır.

YÜKSELENİ BURCU STELYUMU AY’I YAY’da OLANLARA ETKİSİ: İletişim ve kardeşler konusunda etkilenecekler. Bu süreçte asla düşünmeden konuşmamalılar. Kardeşleriyle arası bozuk olanlar için yeni bir kapı açılabilir ayrıca gece 1-3 namazında Selam esmasıyla dua etmeliler.

YÜKSELENİ BURCU STELYUMU AY’I AKREP’te OLANLARA ETKİSİ: Anne ve Baba konusu taşınma veya yeni bir mülk alma konuları gündemde olabilir. Cuma yatsı namazlarında anne ve babaya dua etmeliler. Kendileri de helal mülk edinme için Allahtan yardımı bu namazda dilemeliler.

YÜKSELENİ BURCU STELYUMU AY’I TERAZİ’de OLANLARA ETKİSİ: Sevgiği kişilerle sorunları olanların çözüm için imkan bulacağı bir zaman dilimi özellikle Basıt ve Fettah esmasını Cuma Akşam namazından sonra eklerlerse dualarında. Aynı zamanda çocuklarının eğitimi ve sorunlarıyla ilgili açılımların yenilikçi yollar ortaya çıkabilir yeni kapılar olabilir. Çocukları rahatsız olanlar Şafi esmasıyla Akşam namazında Cuma günü dua etmeleri önemli.

YÜKSELENİ BURCU STELYUMU AY’I BAŞAK’ta OLANLARA ETKİSİ: İşyerlerinde bazı kronik sorunların çözümü daha mümkün. Sağlık sorunları olan Başak’lar özellikle bağırsaklarına dikkat etmeli. Şafi esmasıyla Cuma güneş battıktan sonra dua edilmeli kendi sağlıkları için. Ayrıca tutulmanın etkisinin süreceği 6 ay boyunca çalıştıkları işyerlerinde daha iyi konumda olmak için Muiz esmasıyla dua etmeliler.

YÜKSELENİ BURCU STELYUMU AY’I ASLAN’DA OLANLARA ETKİSİ: Ortak iş yapan veya evliliğinde sorunlar yaşayan Aslanlar için sorunların çözümü adına fırsatlar çıkacak yeni kapılar açılacaktır. Bu duruma pozitif yaklaşılmalı ve uzlaşmacı bir tutum sergilenmeli. Cumartesi ikindi namazı sonrasında Cami ve Fettah esmalarıyla Allahtan destek istenmeli.

YÜKSELENİ BURCU STELYUMU AY’I YENGEÇ OLANLARA ETKİSİ: Miras ve mahkemesi olan Yengeçler için önemli açılımlar ortaya çıkacak ve avantajlar olabilecektir. Bu konuda Cabbar ve Basıt esmaları Hakim esması ile dua edilmesi Cumartesi öğleden sonra çok iyi olur. Ayrıca Cumartesi gününde yoksullar için adak adanmalı.

YÜKSELENİ BURCU STELYUMU AY’I İKİZLER OLANLARA ETKİSİ: Yurtdışı, yabancı diller, yurtdışıyla ilgili işleri olan, inançlar konusunda araştırma yapanlar veya Üniversite tahsili yapanlar için önemli açılımlar gelmekte. Zorlukların aşılması veya aşamaların kat edilmesi adına önümüzdeki altı ay boyunca yeni yollar ortaya çıkabilir. Bunun olabilmesi için Cumartesi öğlen namazınızda Hadi, Rab, Aziz esmalarıyla dua edilmeli.

YÜKSELENİ BURCU STELYUMU AY’I BOĞA OLANLARA ETKİSİ: Kariyer konusu ve şöhret isteyen Boğa’lar için fırsatların olabileceği uygun bir zaman dilimine doğru gidilmekte. Kayyum ve Muiz esmalarıyla dua edilmeli. Cumartesi sabah saat 11 de Kuşluk namazında Allaha “Rabbim sen beni kendi gözümde küçült başkalarının gözünde büyüt” demeli…

YÜKSELENİ BURCU STELYUMU AY’I KOÇ OLANLARA ETKİSİ: Organizasyon arkadaşlıklar konusunda yeni sorumluluklar veya varsa sorunların aşılması için fırsatların ortaya çıkacağı bir döneme girilmekte. Kayyum, Cami, Hasib esmalarıyla dua edilmelidir. Ayrıca Cumartesi sabah 9-11 arasında kılınacak Kuşluk namazında Allahtan projeleri planları veya programları için de dua edebilirler. Başarı için Cumartesi günü sadakası verilebilir.

YÜKSELENİ BURCU STELYUMU AY’I BALIK OLANLARA ETKİSİ: Ruhani olarak kendilerini kötü hisseden ve sıkışmış bunalmış Balıklar nihayet sekineti (KALP HUZURUNU) bulabilecekleri bir döneme doğru gitmekteler. Cumartesi sabah güneş doğduktan sonra SELAM esmasından sekinet istenmeli ve Cumartesi yoksul bir öğrenciye sadaka verilmeli.

Analiz yaptıranlar için hem ay hemde güneş tutulmasının etkisi ile ilgili detaylı bilgiler verilecektir.

Ayhan Özcimbit

YILDIZNAME – DOĞUM HARİTASI, EL VE İSİM ANALİZLERİ

DANIŞMANLIK VE ANALİZLER İÇİN ARAYINIZ

05352573693

(GÜLŞEN ÖZCİMBİT)

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir