Geri

Rektifikasyon (Doğum saatini belirleme) Nedir ve nasıl yapılır?

1970 öncesinde doğan çoğu insanda doğum saati ya annelerin vefatı yada annelerin hatırlayamaması ki özellikle çok çocuklu ailelerde hatırlama imkanı zordur bu durumda rektifikasyon yapılır. Yani doğum saati aşağıdaki yöntemlerle bulunur.

Peki bu nasıl yapılır?

Rektifikasyonda Astrologlar üç yöntem belirlemişlerdir. (Benim yöntemim Eklektik metot en sonuncusudur)

1-      Hermes yöntemi, bu yükselen burcun 30 yaşından sonra ki yükselene geçişte ki değişimden dolayı kişinin 30 yaşından sonraki karakter özellikleri önce dört ana elementle

  1. a) Daha mı fazla akılcı oldu HAVA,
  2. b) Daha mı fazla maddiyata önem verdi? Torprak
  3. c) Daha mı fazla duygusallaştı yada önceden duygusaldı da duygusallığı devam etti? SU
  4. d) Daha mı fazla aceleci tez canlı ve maceracı bir ruha sahip oldu ? Ateş.

Bu sorulardan hangi element yükseleni oluşturdu fikir verebilir. Buradan o elementin hangi burç olduğunu yine o burcu yakalamak için sorulabilir mesela kişi 30 yaş sonrasında daha fazla akılcı olduysa üç soru sorulur a) Sabah saatlerinde gergin akşama doğru gevşemiş rahat huzurluysa neşeliyse İKİZLER, b) Sanata estetiğe ve kıyafetin zarifliğine önem vermişse TERAZİ, c) Daha fazla bilimsel konulara eğilmişse ve soğuk akılla karar vermeyi sevmişse KOVA olmuş demektir.

2-      Animodar Yöntem; Bu yöntem de kişinin annesi pek emin değildir ve yaklaşık saat söyler. Mesela sabah namazı okunuyordu, öğlen ezanı okunmuştu der. Yani Namaz vakitleri önemli bir veri oluşturur ve saat olmasa da namaz vakitlerinden ortalama alınabilir. Mesela saat 1-3 arası demişse 2 ortalamadır.

3-      Transitten Ağır Sınav yöntemi: Bu yöntemde insanın 30 yaş sorasında yaşadığı en sıkıntılı yıllardan yükselen bulunur. Mesele 2007 Kasım 2009 Kasım arasında sıkıntı yaşamışsa yükselen Başak denir çünkü bu dönemde Satürn başaktan geçmekteydi ve tüm başaklar az yada çok can sıkan sınavları çeşitli derecelerden görmüştür.

4-      EKLEKTİK İSLAMİ ASTROLOJİ YÖNTEMi: Bu yöntem bana ait bir yöntemdir. Bu yöntem ilk üç yöntemin tamamını kullanarak bulunur. Sadece bir tanesi değil hepsi göz önünde tutulur. Ayrıca Plüton ve Satürn’ün Doğum haritasındaki konumundan ( Hayattaki en çok zorlayan konu nedir sorusundan yola da çıkılarak Satürn ve Plüton uygun eve getirilerek yükselen bulunur ve buradan da saat ortaya çıkarılır. Şeytan insana dört türlü yanaşır. Geriden duygularla, önden gelecek kaygılarıyla, sağdan kibirle, soldan acelecilik öfke ve şehvetle. Psikolojik analizde kişinin en çok ne zaafı ortaya çıkıyorsa bu da elementsel ağırlık konusunda fikir verir. Diğer yandan İslami astrolojide nedenselliğini belirttiğim Haritanın sol ve sağ tarafının neden İnsanın sağ ve sol beynini yansıttığı ve ayrıca kişinin analizinde en çok hangi tarafı kullandığını hangi konularda kullandığını gezegensel ve evsel olarak incelendiğinde eklektik metod bize en doğru saati verecektir.

#islamiastrolojidoğumharitasırehberi adlı kitabımızı alanlar doğum haritalarının saatini bu prensiple bulduklarında yazdığımız kitabın içinden en doğru ve İslami olarak haritalarını analiz edebilirler.

En derin saygılarımla

Ayhan ÖZCİMBİT

Whatsapp bilgi hattı asistanımıza yazınız size döneriz

05320557520

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir