Geri

İnanç ( İslam ) Astrolojisi ve Kabe, Haç ve Davud’un Yıldızı

Bu yazım aslında daha önce yazdığım ve Almanya’da da yayınlanmış olan İslam ve Hristiyan Astrolojisi adlı yazımın devamı niteliğindedir. Ancak konuyu dahaiyi anlaşılır hale getirmek ve beni yeni takip eden danışan ve okuyucularım için özet bir açıklamayla konuyu irdeleyelim.

Hatırlayacağınız üzere 2012 yılından beri yapmış olduğum tüm konuşmalarda İslam Astrolojisinin temelini KABE ve Ellerimiz olarak açıkladım. Kabe’nin köşelerinin dört element, hayat, kuran, siyer, coğrafya, siyaset, tarih bilimi, mitoloji bilgisi, astroloji üzerinden detaylıca açıklamıştım. Hatırlamak için küçük bir örnek verelim.

Kabe’nin kuzeyi Toprak elementi çünkü en büyük kıtanın (Avrasya) merkezini (Avrupa ve Asya’nın ortası) göstermekte. Kuzey’in Sabit Boğa Burcu olduğunu da bu bağlamda açıklamıştım.

Sabah Namazı Zodyak’ta 2. Eve denk gelmekte ki bu da zaten Boğa burcunun doğal evidir. Mesaj, sabah erkenden kalkan insan çalışmaya başladığında zekat verecek durumda olur alacak değil.

İbadeti Zekat.

Sabahleyin erkenden bakir zamanda kalkıp işine gücüne giden çalışkan adama Arapça’da eskiden ABU BAKR denilirdi yani Ebu Bekir. O da sabah erkenden kalkıp işine gücüne giderdi. Zekat verirdi her zaman. Kabe’nin kuzeyinde Merve tepesi bulunur ki bu tepe SA’Y denilen ve manası “ÇALIŞMAK” anlamına gelen Doğudaki Safa tepesinden başlanan ve yürünen tepedir. Manası cömertlik anlamına gelen Merve Kabe’nin kuzeyinde Cömert olunmasına işarettir. Çalışmanın bereketide buradadır.

Boğa burcunu simgeleyen de, Kabenin kuzeyindeki manası Latince BOĞA demek olan Toros vardır Türkiyede. Boğa şekline benzeyen Marmara Denizinin boynuzlarında 13 Mayıs’da başkent olarak doğan Boğa Burcu ve Taşı Toprağı Altın İstanbul vardır ve “Dünyayı isteyen Boğa’nın boynuzunu Tutsun” hadisindeki gibi zenginliğin işareti. İstanbul Golden Horn denilen Altın Boynuz Haliç’in yanında kurulu.

Mitolojik olarak baktığımızda Zeugma Müzesinde çok büyük bir mozaik vardır ve Kabenin kuzey tarafında bulunan bu mozaikte çocuklarının Avrupa uluslarını oluşturduğuna inanılan Europa yani AVRUPA isimli güzel kadını bir Boğa kılığına girerek kaçıran Zeus vardır.

Ayrıca Kabe’nin Kapısı Fatiha’yı simgeliyor demiştim. Bunu kitaplarımdan da vurguladım 7 ilkesini de açarak.

Bakara (İnek) suresi ise Kabenin kuzeyinde insanlığa “Mala taparak Mallaşma” uyarısında bulunur. Burada İnaklere boğalara tapılmaması demek dünya malına tapmamak anlamındadır ki Boğa Burcunun diğer gezegen yöneticisi de bu yüzden DÜNYA’dır venüs’ten sonra.

İşte özetlediğim Kabe’nin Kuzey köşesi bu. Aslında zaman olsa da diğer köşeleride belirtsem ancak zaten bunu videolarımdan izlerseniz çözersiniz.

Gelelim Haça. Hıristiyanlığın en önemli simgesi Haç aslında bir kübün açılmış halidir. Bunun mesajı da KABE yani TEVHİT toplar ancak TESLİS yani Şirk dağıtır. Şirkin dört önemli günahı elementsel olarak Haç’da isanın yediği çivilerde ve başındaki dikenli telde bulunmakta. Peki insan oğlunun günahları için öldü diye inanan Hıristiyanlar bu dört önemli günahı elementsel olarak niçin göremedi? Bu ayrı bir soru ama ben bunu size yine Kabenin Kuzey köşesi ile bağdaşan İsa’nın Kafa kısmına denk gelen Dikenli telden açıklayım özetle. İnsanoğlu en çok mal hırsına kapıldı. Tarlalar için toprak için kavgalar asıl savaşların en büyük nedeni oldu. Özellikle dünyanın en verimli ve en güzel topraklarından olan Anadolu yarım adası üzerinden tarih boyunca en büyük savaşların olduğu yerlerdendir. İşte bu kan akıtma meselesinin simgesi Tarla veya Ülke sınırlarının belirlendiği dikenli teller ve yeryüzünü parselleme saçmalığıdır. İnsanoğlunun bu tutumu sizin nerede doğduğunuzun da önemli olmasına yol açmaktadır. Oysa sınırları çizen Allah değil insandır ve insan nerededoğduğunun önemli olmasına bu tutumuyla yol açmıştır. Kızılderililer toprağın parsellenmesine sınır çizilmesine hayret ederek ABD devletine karşı çıkmıştır.

İşte insanın toprak  tarla ve mal tutkusunun simgesi ilk tarlacı çiftçi ve hırslı olan KABİL de bu katagoridedir. Kendi kardeşi ÇOBAN ve AVCI olan Habil’i katletmiş ve insanlığın nereye gideceğini anlamımızı bu ilk kardeş kanından (Bkz Cebrail’in Gözyaşları adlı kitabım) sembolik olarak görmüş olduk. İşte bu noktada İsa’nın kafasındaki o dikenli tel sadece İsanın değil insanlığın başının belası olmuştur. Bu noktada çözüm kesinlikle Zekatınsadakanın yaygınlaştırılması ve İhtiyaç fazlasının TAŞ olabileceğini düşünerek kesinlikle yetime yoksula verilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde insan TAŞLANMIŞ(Ahlaksız) ve TAŞLAŞMIŞ(Sorumsuz) olacağı için ŞEYTANLAŞACAK (Eunsu billahimineşşeytanirracim) ve Asla Rahman ve Rahim olan Rabbına (Bismillah er Rahman er Rahim) ulaşamayacak yalandan besmele çekmiş olacaktır.

Meseleye bütüncül bir bağdaştırıcı felsefeden yaklaştım. Tevhidi Felsefeden.

Bu noktada bana “Felsefe ile konuyu açan Filozof diyen” dostlarıma ve başta Ünlü Psikolog Prof. Dr. Ayhan Akcan abime de teşekkür ederim. Çünkü benim kendime böyle bir yakıştırma aklıma asla gelmemişti. Hiçbir yazımda da konuya bu şekilde vurgu yapmamıştım.

Peki Haç’da ve HAC’daki KABE’de bunlar olurken Davudun yıldızı nedir? Manası ne anlama gelmektedir? Davud’un yıldızı şimdiye kadar sadece Yahudi Ezoterizminin kullandığı bazı tasavvufçularında Süleyman Mührü diye yüzüklere işlediği hatta Osmanlı Camilerinde de bulunan yıldızdır. Bu yıldızın 6 ucu vardır ve yıldızın içindeki diğer üçgenlerden de mana çıkarılmıştır. Oysa bu yıldız aslında Kabe’ye tepeden bakıldığında ne olduğu anlaşılmakta. Kabeye tepeden ve diagonal baktığımızda 6 köşeyi de görebilmekteyiz ve bunun içine de Süleyman Mührü de dirmekte. Peki bunu nasıl anlayacağız?

Küp yani Kabe şeklinin duvarlarının dışa doğru açılıp yıkıldığında Günahlar için ölen İsa figürünün Günahların sembolü HAÇ ortaya çıkmakta. Haç toplandığında Kabe Küp olur dedik. Kebenin içinde de Davud’un Yıldızı vardır. Bu Yahudiliğe ait bir sembol değil İslama Ait bir semboldür. Davudun Yıldızını Şeytan İllüminatisi Piramitler üzerinden kendi sembolü yapsa da Piramitler ne kadar Büyük üçgenler olsa da Kabe’nin içindeki altıgen den ve üçgenlerden daha büyük manada değildir.

Sakın beni bunları anlatarak üç dini birleştirme yada Dinler arası dialogculuk yaptığımı sanmayın. Sadece sizlere sembollerin toplayıcısı ve açıklayıcısı asıl yerin HAYATIN MANASI ve MERKEZİNDEKİ KABE’nin Öneminin altını çizerek İslam Astrolojisi kapsamında açıklamaktayım.

Danışmanlıklarımızı ve Analizlerimizi de bu çerçevede geniş bir kapsamla ele almaktayız….

Doğum Haritası, Transit Yıldız Analizleri, El ve İsim Analizleri ve Sevilenle Uyum, Şirket Tüzel Kişilik Analizleri için

Danışmanlıklar İçin Lütfen

05320557520 whatsapp bilgi mesaj hattı

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir