Geri

Doğum Haritası ve İnsan Beyni Arasındaki İlginç Bağlar

Doğum haritaları ve insan beyni arasında çok ilginç bağlar var. Astroloji ve doğum haritası ile ilgilenenler bilir, haritalarda 12 adet ev bulunmakta. Bu haritaları yukarı (Gündüz) aşağı (Gece) olarak bölebildiğimiz gibi aynı zamanda MC ve IC olmak üzere ortadan bir çizgiyle bölünce de sağ ve sol olmak üzere ikiye bölebiliyoruz.

Haritayı ortadan dikey ikiye böldüğümüzde tipik bir insan beyni de elde ederiz.
Nasıl mı?

Bilimsel olarak incelediğimizde insan beyninin sağ lobu onun duygusal yönünü ama sol lobunu incelediğimizde onun mantıksal yönünü görüyoruz. Aynı şekilde Doğum haritasının sağ tarafı insanın duygusal yönünü işaret etmektedir. Haritada sol tarfa baktığımızda ise insanın mantıksal yönünü görmekteyiz. Bu itibarla bir kişinin merkürü venüsü marsı jupiteri vb gezegenleri ağırlıklı olarak ne taraftaysa kişinin sağ yada sol beyinli olduğunu da söyleyebiliriz.

İnsanın iletişim evi 3. evdir ve sol taraftadır ve konuşma becerisini ilk öğretimi buradan görebiliriz. 2. Evi para evidir ve sol taraftadır ve kişi para ile olan ilişkisini mantıksal düzlemde oturtmak zorundadır. 11. Ev’de ekip çalışmasını arkadaşlıklarını sosyal ilişkilerini mantıksal düzlemde sol beyinle yürütmelidir. Aynı şekilde 10 Evde kariyer evinde kişi kariyer planlamasını duygusal değil mantıksal götürmesi gerektiğini görebiliyoruz. 12. evde kişinin iç dünyasında hesaplaşmalarını ANALİZLERİNİ ve hayatının sonunu sol beyinle düşünmesi gerektiğini görürüz.

Doğum haritasının sağ tarafını incelediğimizde ilginç bir şekilde sağ beyinle örtüştüğünü görürüz. Mesela aile 4. evde, aşk ve çocuklar sanatsallık 5. evde, evlilik 7. evde, ahiret ve ölüme bakış 8. evde, din ve diyanet konusuda 9. evde sağ tarafta bulunmakta. İnsan namazda secde ettiğinde alnı secde yerine gelirken insan beyninin secde kısmını da oluşturan ön lobu temsilen 9. evde dinle alakası olması çok ilginçtir. Ön lob insanın karar alma mekanizmasını yalan ve doğru arasında seçim yptığı yerin olması da ilginçtir zira bu kısım aynı zamanda kişinin gerçek ve yalan değil sadece aynı zamanda hayat vizyonuna ortaya koyar ki insan başka ülkeleri gezdikçe bu vizyon artar bu da 9. evde temsil edilir. Gerçi bu yazdıklarımı daha iyi anlayacak olanlar ancak Doğum Haritaları konusunda az da olsa bir bilgiye sahip olan astroloji meraklılarıdır ve bu yazdıklarımı herkesin anlamasını da beklemiyorum.

Astroloji meraklıları ve gönüllüleri bu yazıyı dikkatle okurlarsa ne kadar haklı olduğumu göreceklerdir.

İslam’da Astroloji Doğum haritası rehberi adlı kitabımızı ve Kabe’nin Hayat Şifreleri Sembollerin Dili adlı eserimi okuyanlar bu yazıdan daha fazla istifade edeceklerdir.

 

 

DOĞUM HARİTASI, TRANSİTLER, EL İSİM, SEVİLENLE UYUM, ŞİRKETLER, KURUMSAL Astrolojik Analizler için

05320557520 whatsapp bilgi mesaj hattı

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir