Geri

İslam Astroloji̇si̇ Ve İstanbul Depremleri̇

İstanbul 13 Mayıs 330 yılında başkent oldu ve doğum tarihi 13 Mayıs’tır. Sabah saatlerinde ilan edilen ve halka duyurulan bu ilan onun yükselenini de İkizler burcu yapmaktadır. Dolayısıyla İstanbul bir yanıyla taşı toprağı altın, Boğa’nın şehri, Kabe’nin Kuzeyi’nin en önemli Şehri, Boğa şeklindeki Boğa burcunu simgeleyen Marmara Denizi’nin baş kısmında Boğa’nın boynuzlarında (Golden Horn’da) kurukmuş ve çok uzun seneler kesintisiz Başkentlik yapmış bir kent. Yükseleni İkizler burcu ve iki başlı biri sağa Asya’ya biri sola Avrupa’ya bakan Bizans Kartalı da sembol olmuş. Doğunun ve Batı’nın tüm zenginlikleri bu muhteşem stratejik kentte buluşmuş. İklimide yumuşak ve çalışmaya elverişli olduğu için halkı çalışkan ve üretken olmuş hep. Ticaretin paranın döndüğü sadece Türkiye’nin değil dünya ekonomisi için son derece önemli bir kent İstanbul.

 

Yan tarafta İstanbulun dünya sahnesine çıktığı 13 Mayıs 330 tarihli haritasını görmektesiniz.

Bu haritada görüleceği üzere İstanbul Boğa yükseleni İkizler. Astrolojik yorum okumayı bilenler iyi bilirler ki Satürn bir kişi veya şehrin kurumun Natal Güneş’inin üzerinden geçmeğe başladığı zamanlarda o kişi veya kurum için tehlike çanları çalıyor demektir. 23 Aralık 2011 tarihinde TNT Kanalında da Devleti uyarmış ve 6 Ekim 2012 tarihinden itibaren Devletin çok ciddi sınavlarla karşılaşacağı uyarısını canlı yayında yapmıştım. 2012 yılının sonundan itibaren Fetö ve PKK her iki koldan Devlete saldırdı. Devlet o zamandan beri kendisini zor toparladı.

Şimdi İstanbul depremi gündemde. Peki Boğa Burcu Marmara Denizi ve Boğa Burcu İstanbul’a gelin bir bakalım. Mesela Marmara Depremine. O zaman Satürn neredeydi?

MARMARA DEPREM SAATİ 17 Ağustos 1999 saat 03:02

 

Bu haritada görüleceği üzere harita tamda Türkiye Cumhuriyetinin Doğum haritası gibi konumda Yükselen Yengeç 5. evdeki Akrep burcunun gezegenleri Transit Satürn ve Jupiter 180 derece karşıt ve İstanbul’un doğum haritasına göre de Boğa üzerinden geçen bir Transit Satürn tam da İstanbul’un Natal güneşine iyice yaklaşmışken bu deprem oldu. Olduğunda da gökyüzünde zorlama sınanma ve sabır anlamına gelen Kare açılar o kadar çok ki hem Türkiyenin kendi haritası için hemde İstanbul için ciddi bir sıkıntıya işaretti. Bugün de deprem oldu.

Peki bugün de deprem oldu ve bugünün haritasının etkileri nedir? Bugün kü depremi nasıl okumalıyız?

1995 yılında 30 Eylülde tıpkı bugünküne benzeyen hafif şiddette deprem oldu Dinar’da bende oradaydım. Teyzemler orada yaşadıkları için onları ziyarete gelmiştim annemle. Bir gece öncesinde Dinar halkının genel durumu ve gidişatını hiç beğenmemiştim. İnsanlar sanki ölüm yokmuşcasına dünyevileşmişler ve mal mülk edinme yarışına girdiklerini görmüş çok üzülmüştüm. Kendim 1990 yılından beri insanların diğergam olması ve yardımlaşması ve insan olmasına dair umutlarımı sürdürüyordum ancak 90lı yılların ekonomik krizleri devletin soyulması kültürel depremler insanların hiçbirşeyi başta Allah olamak üzere umursamaması beni çok üzüyordu. O zaman küçük bir ilçe olan Dinar’ın da dünyevileşmeye dalması da şaşırtıcı gelmişti bana, kabullenemiyordum kapitalizme dünyevileşmeye yenilmeyi…

İçimdeki ses vallahi billahi bana ” Ayhan git bu ilçeden” dedi. Elbette o zamanki 25 yaşındaki genç devrimci takvam ile şimdiki aynı değil. Annem ve Teyzem sağlar ve şahitler, anneme teyzemin yanında “Anne gidelim, içimde çok sıkıntı var mutlaka gitmemiz gerek” dedim. Bunu söylerken Teyzemin endişe dolu bakışlarını asla unutamıyorum. Evet 1 Ekimde biz otobüse binip döndük ama akşam saatlerinde Dinar’da büyük bir deprem olmuştu. Evet şimdi de içimde İstanbul ile ilgili endişeli bir his var. Ancak bir yere gitmeyeceğim.

Benim İstanbul halkına uyarım şu. Istanbul geçmişte defalarca kere yıkıldı. En son 17 Ağustos depreminde sıkıntı yaşadı ve binlerce insan öldü binalar çöktü. Elbette deprem bir doğa olayı elbette bizler tedbirlerimizi alarak hareket etmeliyiz. “Allah aklını kullanmayanların üzerine pislik yağdırır” der Kuran.

Ancak, çeklerini ödemeyen insanların esnafların çoğunun birbirine olan borçlarını bile bile Allahtan korkmadan ödemediği, senetlerin protesto olup döndüğü, zenginlerinin çok ama çok zengin olup Tekasür Suresinde açıklandığı gibi sanki mallarını ahirete götürecek ve hiç ölmeyecekmiş gibi yaşadığı İstanbul’un düzelmesi lazım.

Bunun için illa bir deprem daha mı görmemiz gerek? Binalar yapılırken malzemeden çalınmalar olmadı mı sanıyoruz?

Yeni binalar yapılırken rüşvet verilmedi mi sanıyoruz?

Kokuşmuşluğun yalanın dolanın düşenin elinden kimsenin tutmadığı yalandan sadaka ve infak vererek geçiştirdiğimiz ve kıyametin zaten yakşlaştığı şu dönemlerde neden hala aklımızı başımıza almıyoruz?

Bal tutanın parmak yaladığı en yakın akrabaları kayırmacılığın en tepeden en ücra köşelere kadar yapılıp hak yenildiği ülkemize yazık değil mi?

Rüşvetle eksik malzemeyle yapılan binalar 7.5 şiddetinde 45 saniye süren depreme nasıl dayansın ki? Sonrasında bir Hükümet görevlisinin “Allahtan geldi bu deprem mukadderat” demesini mi bekleyeceğiz? Suçu Allaha mı atacağız yoksa denetimi yapılmayan inşaatlara mı?

Yoksa şimdiye kadar çoktaaaan yapılaması gereken Kentsel dönüşümün başlatılamaması mı suçlu?

İstanbul’da Bahçelievler, Şirinevler adı üzerinde olan semtler değil. O evlerin çoğu bahçesiz evler çürük evler, çirkinevler. Zeytinburnu gibi zemini doldurma olan semtler, bu saydıklarım içinde bulunan vatandaşlarımız büyük bir depremde ölürse kimleri veya kimi suçlayacağız?

Tamam Hükumet yıllardır Fetö ve PKK ile uğraşmakta doğru ama neden onca yağlı göbekli ve Jöleli danışmanlar niye proje üretemiyorlar, neden bu sorun yaklaşırken eliniz hızlı tutup derhal kentsel dönüşümün başlamasına start vermiyorlar?

Neyi bekliyoruz? 7.5 şiddetinde 45 60 90 saniye süren kıyamet depremini mi?

Ben daha öncede devleti astrolojik yönden canlı yayında uyardım TNT’de 2011’de, işte şimdi de sıkıntı gelmekte eğer Allah merhamet ederde içimizdeki az sayıdaki iyilerin, çocukların ve suçsuz zavallıların yüzüne bakarsa bu depremleri atlatırız. Ancak Allah’ı kıyamete zorlayan ticari, sosyolojik adiliklerimize, şeytanlıklarımıza son vermek zorundayız artık. Bu sayede sağlam binaları da yapmayı ilke edinmemiz lazım. İnancın SORUMLULUK VE ETİKLİK olduğunu bize anlatmadılar. Bunun RACİM ile Eunzu besmelede olduğunu öğretmediler.

 

Bugünkü Gök Haritasında ise Oğlak’ta bulunan Satürn ve Plüton Türkiye’nin ve neredeyse İstanbul’un haritasında sevginin temsil olduğu 7. ev ve ölümün temsil olduğu 8. evlerinde bize mesajı şu “7 ev İkindi vaktinden akşam namazına kadar geçen zamanın insan hayatının son dönemecinin evidir. İkindi namazı ve vaktin de Allah’ın mesajı şudur “Kulum birazdan hayat güneşin batacak. Nefreti bir kenara bırak son dönemecindesin hayatın. Bu nedenle ölümü hatırla ve asıl önem vermen gereken unsurun sevgi olduğunu bil. Para peşinde koşup durma, geçmişi geçmişte bırak, ben sizin günahlarınızı bağışlarken siz neden birbirinizi affetmiyorsunuzNeden paylaşmıyorsunuz yoksulla garibanla? ” Evet, İslam Astrolojisi derslerime katılanlar ve TV programlarımı izleyenler bilirler. İkindi vaktine yemin edilmekte ve bu namaz Akrep burcunun Kabe’nin güneyinin su elementinin insan hayatında 40-55 yaş arasının namazı vakti ve uyarısı. Son 30 derecelik 7. ev mesajı ve zamanı hayatın geri kalan kısmı, artık günahların ve sevapların taksirli değil tahammüden olduğunun zamanları ve işaretleri. Unutmayalım ki İşaret Arapça’da Ayet demek. Ay kök olarak göz (görme) anlamını işaret eder Hint Avrupa Dillerinde Arapçada. Ayetler görme için var anlayalım diye. Biz ÜMMET OLARAK KÖRLEŞMİŞİZ….

İşte İstanbul ve Türkiye’nin haritasında 7. ve 8. evlerde Satürn ve Plüton’un son işareti ikazı uyarısı bu.

İstanbul halkına önerim, hellalleşin, birbirinizi affedin, ödemediğiniz borçları ahirete bırakmayın, mallarınızı biriktirmek için yığmayın. Yetim gariban dul ve yoksullara verin. Paylaşın yahu, zerre kadar Allah inancınız yok mu?

Bırakın camilere cemaatlere vermeyi veya hayır kurumlarını şişirmeye gerek yok, gidip bizzat siz bulun mahallenizdeki garibanları, evlerine gidip hal hatır sorun.

DEĞİŞİM İSTANBUL’DAN BAŞLAYACAK….

Benden söylemesi

İster dinleyinnn ister dinlemeyinn…

Bu deprem gelecek Allahın izniyle, ya azar azar kırılacak faylar, fazla zarar vermeden yada güm diye kırılıp hepimiz Maliki Yewmiddin’i yaşayacağız ahirette. Lütfen Zilzal suresini okuyalım, Allah’tan Basıt Fettah Latifi Rahman Rahim Afüv Gaffar Gafur Settar esmalarıyla merhamet ve Af dileyelim. Hepimiz ihtiyacı olan yetim gariban zavallı durumdaki yoksul genç kızlarımıza özellikle okuyanlara, gariban dullara sadakamızı lütfen ama lütfen CUMARTESİ günleri ÖĞLEDEN SONRA verelim…

Bunu diyorsam İslami Astrolojik bir nedeni de var….

Allah’a Emanet Olun….

Saygılarımla

İSLAM ASTROLOJİSİ

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir