Geri

Evli̇li̇kte ( İli̇şki̇de) Kadin Erkek Uyumu Evli̇li̇k Yaşi -ne Yapmali Nasil Yapmali?

Kadınlar ve erkekler arasında düşünce olarak çok büyük farklar vardır. Evlilikte genelde erkekler daha mantıklı kadınlar daha duygusal baktığı söylenir. Bu yüzden evi genelde erkeğin çekip çevirmesi gerektiğine inanılmış yıllarca. Kadına eksik etek, eli hamurlu beceriksiz vb güvenilmez bir cinsiyet olarak bakılmış. Hatta Allah’ın kadın peygamber göndermediğini de belirtiyor bazı geleneksel islamcılar oysa Kuran’da Hz Meryem’in Cebraille konuştuğunu vahiy aldığını bir peygamberde olan tüm özelliklerin fazlasının ondan olduğunu görmekteyiz. Kuran’da iyi bir yönetici olduğu belirtilen BELKIS özellikle kadının iyi bir yönetici olabileceğine dair bir vurgusudur. Çünkü Allah zamanlar ötesi bir kitap yazarak ilerde Kadınların aşağılanacağını ellerinden yönetsel haklarının alınacağını, hatta “Kadından yönetici olmaz” diye sahih olmayan hadislerin bazılarının da üretileceğini bilmekteydi.

Kuran erkeklerden Peygamber göndermiştir genelde ama dediğim gibi Hz Meryem’in de hayatını okuduğumuzda bir kadın peygamber olduğunu görebiliyoruz.

Bugün bilimsel veriler göstermiştir ki kadın beyni kendi yaşındaki erkeğin beyninden en az 10 yıl daha olgun ve beceriklidir. 20 yaşındaki genç bir kıza bir de oğlana bakın anlarsınız. Genellikle 20 Yaşındaki genç kız 30 yaşında bir erkeğin olgun beynine, 20 yaşındaki genç oğlanın beyni 10 yaşındaki kıza denk neredeyse.

Bu yüzden benim uyum analizlerimde evlenmek isteyen genç bayanlara önerim kendi yaşlarından biriyle asla evlenmemeleri yönünde. Böyle düşünmemin sebebi de binlerce analizden sonra “Kadınların kendi yaşlarından erkeklerden daha bilge becerikli ve daha iyi yönetsel beceriye sahipken egosu yüksek toy erkek beyniyle uğraşmaktan yorulduğunu görmek oldu. Özellikle genç erkekler analarının lafına bakıp eşlerini ezmekte, çocuk gibi davranmakta ve eşlerini anasının veya kız kardeşinin kışkırtmalarıyla boşayabilmektedir”. Kaynanalar “Benim oğluma kız mı yok maşallah maşallah yakışıklı oğluma benim aslan gibi” sözleriyle özellikle Aslan Koç Yay Balık Yengeç Akrep burcu olan stelyumu bu burçta olan genç toy erkeklerin yuvasını darma dağın etmektedirler. Tespitlerimden biri de bu.

Bu nedenle evlenmeyi düşünen genç kızlara tavsiyem kesinlikle kendi yaşlarından veya kendilerinden küçük erkeklerle evlenmemeliler. Eğer bir istisna varsa ve erkek yaşından olgun Hava veya Toprak grubu yanı haritasında çoksa onlarla evlenilebilir, özellikle ayağı yere sağlam basan ve anne kız kardeş kışkırtmalarına kulak asmayacaksa kesinlikle evlenebilir. Ancak bunlar birer istisna. Genelde erkek beyni kadın beynini en az 10 sene geriden takip etmektedir.

Bu yüzden erkekle kadın arasında evlilikte yaş farkı kesinlikle en az 10 sene olmalıdır. Erkeğin yaşı ilerde olduğunda anca denk olur kadın beynine ve erkek geç olgunlaştığı için anca bilmekte kadının değerini, psikolojisini, fizyolojisini. Keşke evlenmeden önce erkeklere öncelikle evlilik kursu verilse daha mutlu yuvalar daha sağlam nesiller ortaya çıkacaktır. Özellikle de erkeklerin doğum haritalarına kadınların doğum haritalarına göre uyum analizi yapmak bu açığı kapatmaktadır. Mesele haritada uyumsuzluk olsa bile bu uyumsuzluğu nasıl kapatabilinir nasıl çözüme kavuşturulabilinir bunun altının çizilmesi gerekli. Sizin uyumunuz yok hadi ayrılın saçmalığı değil mesele. İki insanın farklılıklarının farkındalığına vardırılıp farklılığın zenginlik olduğunun farkındalığının oluşturulması gerekmektedir.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir