Geri

YAY BURCU

(22/23 Kasım – 21 Aralık)

9. Ev Yay Burcunun Doğal evidir Doğum Haritasında, bu ev Üniversite ve yukarısı hakkında tahsili, inancı, inancın elde ediliş şeklini, Yurt Dışını Yurt dışıyla ilgili konuları, Yabancı Dilleri, Felsefeyi, Tarihi, Arkeolojiyi ifade eder. Kafamızın sağ ön tarafını, sağ beynimizin ön lobunu, secedeyi ve secdenin SUBHANE RABBİYEL ALA kısmında Rabbiyel ALA kısmını, yükselmeyi, Öğlen Namazını 11. evle beraber sembolize eder.

Perşembe gününü, Ametist gibi Mor renkli taşları, yüzük parmağımızın orta boğumunu  sembolize eder. Koç ve Aslan ile beraber Ateş grubundadır ve Aslan Sarı veya Beyaz Ateşi, Koç Kızıl ateşi simgelerken YAY Gün ışığında kolay görülmeyen MAvi veya Yeşil renkli alevi sembolize eder.

Mavi renkli ateşin çıkmasını sağlayan HİDROJEN’in yanmasıdır. Hidrojen yandığında ortaya SU buhrı çıkar. Hidro, SU anlamına gelmektedir. Jupiter, YAY Burcunun gezgenidir ve içi çok devasa boyutta HİDROJENLE DOLUDUR, bu hirojen ki Atomlar içinde ALLAH’ı tıpkı Hilal ve LALE gibi senbolize eder.

Jupiter, sadece YAY’ın değil BALIK burcunun da yöneticisidir. Merhametin, acımanın, yardımlaşmanın, bolluğun bereketin senbollerindendir Jupiter ve yaymış olduğu manyetizma insanoğlu için BEREKET’i kazanmayı simgeler.

Doğum Haritasında 9. ev ve Jupiter, yüksek eğitim ve yeteneklerin neler olabileceği konusunda fikirler edinmemizi sağlamaktadır. YAY’ın ve 9. evin en önde gelen Esmalarından biri de RAB’dır. RAB’ın anlamında, öğreten, anne gibi şefkatle anlamayı sağlayan HOCA anlamı da vardır.

Yay Burcu Şiiri

Ah kaçıversem uzaklara, Varsa eğer

Kaf dağının ardına, Yaşasam

Hiç yaşanmamış maceraları
Masalları yollarda

Açsam hiç açılmamış lahitleri

Geçmişin ve tarihin heyecanlı tozları

Kaplasa yüzümü,

(DEVAMI İSLAMİ ASTROLOJİ KİTABIMIZDA)

Whatsapptan asistanımıza mesaj atınız size döner. 05320557520