Geri

URANÜS

Uranüs, Güneş Sistemi’nin, Güneş’ten yakınlık sırasına göre yedinci gezegenidir. KOVA BURCUNUN YÖNETİCİSİDİR. Jüpiter ve Satürn’den sonra üçüncü gezegendir. Adını Yunan mitolojisindeki, gökyüzü tanrısı Oronos’tan almaktadır. Kütlesi, Dünya’nın kütlesinin 16 katıdır. Uranüs, Güneş çevresindeki bir devrini 84 yılda tamamlamaktadır. Bu zamana kadar keşfedilebilmiş olan 27 uydusu bulunmaktadır.

 

Uranüs son derece soğuk bir gezegendir. Sıcaklığı -200 derecedir. Kova burcu insanı akla önem veren akılcı olmaya çalışan burçlardandır. Aldığı kararlar genelde akılcı ve soğuk gelebilir insanlara. Zaten mitolojide adını aldığı Oranos güçlü biridir ve bu gücü zekasından da gelir. Uranüs Haritalarda sadece zekayı değil aynı zamanda özgürlüğü de simgeler. Akıl tek başına etken değildir yeri geldiğince ortaya çıkması için bilinçli bir cesarete de ihtiyaç duyar, bulduğu özgürlük ortamında akıl kendini ortaya koyar. Zekanın dehanın ortaya çıkabilmesi de Uranüs’ün konumu ve açılarını iyi analiz etme gerekmektedir. Uranüs, gezegen olarak günlerden Cumartesi’ye Çarşamba’ya sembollük eder. Renk olarak lacivert, mavi, beyaz onun yansıttığı sembol renklerdir. 11. Ev Kabe’nin Doğu köşesinin yeridir. Kova burcunun doğal evi. Tavafların topluca ve birlikte yapıldığı yerdir. 7 Tavaf vardır. 11. Evin gezegeni Uranüs de Güneşten itibaren 7. Gezegendir. Fatihada 7 ayet vardır ve zaten Tavaflar Fatiha ilkeleridir. (Bkz Kabenin Hayat Şifreleri Kitabım). Fatiha bu 7 ilkesiyle ( Etiklik, Alçakgönüllülük, Diğergamlık, Sorumluluk vb) insanı ÖZGÜRLEŞTİRİR. Fatiha AÇILIŞ demektir, açılış yapılabilmesi için ÖZGÜRCE Düşünsel TAVAF yapabilmek lazım. Uranüs’ün özgürlük simgesi olması özgürlüğe bakışı yansıtması ve Fatiha ile alakası tesadüfi de değildir. Kuran ilk önce akla önem verir sonra kalbe.

Hz Muhammed (sas) 20 Nisan 571 yılında gece saat 02:30 civarında doğmuştur, Koç yükselen KOVA burcudur ve Haritasının en önemli gezegeni de URANÜS’tür. İnanç konusunda cesaretini savaşçılığını KOÇ ve MARS etkisinden alırken bildiği ve yaydığı değerleri özgürce yayma anlayışı KOVA ve Uranüs işaretinden görmekteyiz.

Kuran, 13 Ağustos 610 yılında yaklaşık olarak 02:00 civarında gelmeye başladığı için Aslan burcu yükseleni İkizler Burcudur. Aslan, Kova’nın zıddı ve insanın kalbini işaret eder, yükselen İkizler (Hayatın çift yönlülüğünü anlatır kuran ve bu yüzden ikinci adı Furkan’dır) ise Merküryendir ve Aklı ifade eder.

Gerek Hz Muhammed’in Koç Kova gerekse Kuran’ın Aslan İkizler kombinasyonu uyumludur. Akıl ve Kalp devrededir. Biri diğerinden ne üstün ne geridedir. LA İLAHE (İlahlar yoktur) girişi ateist bir temizliktir ve bunu akıl (Sol beyin) yapar Kovasal ve Uranüsyen etki işaretidir. İLLA ALLAH ise insanın Kalbin tastik ve kararıdır ve bu sağ beynin işlevidir. Kova ve Uranüs LA İLAHE kısmındadır. Bir çok yüzeysel düşünen Kova da bu yüzden ateizme yakın durur.

Yıldızname Analizleri ve Danışmanlıklar için

Whatsapptan asistanımıza mesaj atınız size döner. 05320557520

(İslami Astroloji ve Kabe’nin Hayat Şifrelerinden alıntılar içerir. Kaynak belirtilerek paylaşılabilir. Aksi takdirde FSEK yasaları ihlal edilmiş olur.)