Geri

Terazi Burcu

(23 Eylül – 22/23 Ekim)

Terazi 7. burçtur ve 7. evin de yöneticisidir. Terazi Burcunun simgesi de Terazidir, dengelemek diplomasi ve ara buluculuk onun işidir. Yöneticisi VENÜS sevgi dilinden konuşmayı sever. Bu diplomaside çok işe yarar. Yeryüzünün en iyi diplomatları ki Mevlana’da buna dahil Terazi burçlarından çıkmakta.

Diğer yandan 7. ev evlilik ve ortaklık evidir ki zaten diplomasi olmadan ne evlilik nede ortaklık yürür. Eğer bir arabulucuk işi olursa bunu, burcu yükseleni stelyum’u Ay burcu Terazi olana havale edin.

Terazi burcu aynı zamana sanatın (Resim, ses, ebru) burcudur bir çok ses ve resim sanatçısı da Terazi burcundan çıkmıştır. Terazi burcunun günü Cuma’dır ve Cuma Venüs’ün de günüdür ve sevgi günüdür, Cuma İslamında toplanma bir araya gelme Ümmet (Anne gibi bir topluluk olma) sevgi diliyle istişarelerde bulunup mahallenin bölgenin ilçenin şehrin sorunlarını halkın demokratik bir şekile toplandığı çözdüğü bir gündür.

Cuma Namazı bu günde kılınır ve Cuma namazı Terazi burcunun ve Venüsyen namazıdır ki Müslümanlar o gün namazı kılıp işine kaçma değil namazla beraber sorunları oturup konuşup çözme yoluna gitmleri gereken gündür özellikle kırgınların barıştırılması, mahalledeki yoksul yetim dul kim varsa yardım edilmesi ve evliliklerin (7. Evle ilgili) kurtarılması gereken günüdür. Ancak İslam, artık bir nostalji dini haline gelerek ve zamanla yahudileşen ve Hrıstiyanlaşan bir inanç haline dönüştürülmüşse de son yıllarda KURAN MERKEZLİ bir dönüşüm hareketinin ve KURAN’ı anlayarak okuma yoluna gidilmesinin tekrar umut ışığı yaktığını söyleyebiliriz.

Terazi burcu ve onun evi 7. ev Sevgiyi ve sevgi temelinde yükselecek aile ve ortaklık bağlarını işaret etmektedir ki bu hayatı Halik olduğu için yaratan Allah’ın aynı zamanda VEDUD olan ismininde temsilciliğinin olduğu kısımdır.

(İslami Astroloji Adlı Kitabımızdan alıntılar içermektedir, kaynak verilerek paylaşımda bulunulabilir)

Terazi Burcu Şiiri

Beni sinir eder eder

Ceplerdeki akrepler

Hayır dese, bağırsa da mantık

Sevgiye tutsağım

Dengede olsa da terazim,

Her zaman aşk ağır gelir,

Adaletin yalın gerçeği

Gösteremez her şeyi

Hoyrat ve kaba sözler

Aptal ve boş gözler

(Devamı İslami Astroloji Kitabımızda)

Whatsapptan asistanımıza mesaj atınız size döner. 05320557520