Geri

SATÜRN

Satürn, Güneş Sisteminde Güneşe yakınlık bakımında 6. olan gezegendir. Arapçada ismi Zuhal’dir. Halkaları olan bu gezegen Jupiterden sonraki ikinci büyük gezegendir. Güneş atrafında dönüşünü yaklaşık 29 dünya yılı ve 45 günde tamamlar. Bir burçta ortalama 2,5 veya 3 sene kalmaktadır. Satürn, Oğlak burcunun yöneticisi, Kova’nında Uranüs’ten sonra ikinci yönetici gezegenidir. Satürn, Yunan Mitolojisinde Hades’i, Roma Mitolojisinde Diablo’yu simgeler. Adını SATURN, SATAN da denilen Şeytan’dan alır. Cumartesi günü gezegenler gününde onun adından gelir SATURNDAY=SATURDAY.

Satürn için, İslam astrolojisinde Şeytan’ın  Gezegeni diyemeyiz (Şeytana ait değil çünkü) veya şeytanı temsil ediyor da diyemeyiz. Bu doğru olmaz. Aslında Satürn Esmaül Hüsna’da Ed Darr, El Kabıd başta olmak üzere Allah’ın kullarını darlık ve sıkıntıyla kahırla sınavdan geçirmesidir desek daha doğru olur.

Öncelik sıralaması olan Mushaf sıralamasında SABRI ve Ateş Elementini, Ramazan’ı Afrikayı simgeleyen Al-i IMRAN suresinin içinde çok önemli bir ayet var.

Allah 140. Ayetinde  ne buyuruyor, tefsirine baktığımızda?

” Size bir sıkıntı dokunduysa, düşman topluluğa da benzeri bir sıkıntı dokunmuştur. Böyle günleri, halkın arasında döndürüp duruyoruz ki ALLAH gerçek inananları ayırsın ve sizden bazılarını şahitler edinsin. ALLAH zalimleri sevmez” görmekteyiz.

Allah, kullarına merhametli olduğu için hangi dönemlerde daha fazla sınanma ve sıkıntılardan geçireceğinin izlerini de Satürn ile vermektedir. Şimdi burada durup düşünmek değil, yürüyüp düşünmemiz DÜŞÜNSEL TAVAF yapmamız lazım, ( 1200 sene çok durduk düşündük bişey çıkmadı, 360 dereceden düşünsel tavaf yapalım ki çıksın bişeyler). Satürn, binlerce yıllık Astroloji tecrübelerinde göstermiştir ki bir kişinin Burcuna ve Yükselenine hatta stelyumuna veya Ay burcuna ziyaret yaparsa sıkıntı ve sınanmalar işareti olmuştur.

30 yaş öncesi Güneş burcunda %70, 30 yaş sonrasında ise Yükselende %70 Oranında etkilemektedir. Herkes eğer doğum haritasına dönüp geriye doğru incelerse doğum haritasında sınandığı dönemler bu ilkeye göre Burcunda, Yükseleninde, Ay ve stelyumlarında eğer Transit Satürn varsa bu etkiyi yaşamıştır. Aynı şekilde bir insan gelecekte hangi dönemlerde Allah’ın sınav ve sıkıntılarla yoklamalarına maruz kalacağını görebilir ve buna göre önceden hazırlıklarını yapar dişini sıkar, hafif geçmesi içinde dualarını uygun esmalarla uygun Namaz vakitlerinde anarak dua eder. (Doğum Haritanıza göre- Hangi evden geçiyorsa o evin karakterine göre de önlem alınmalıdır).

Satün’e kızıp “Beni mahvettin” demek doğru değil. Aslında Satürn tıpkı Plüton gibi hayatı laylaylom yaşamamamız ve şımarmamamız için bu etkilerin habercisidir.

Hakikatte Satürn, Allah’ın kuluna “Bak kulum, şımarıp durma, bu sağlığını, bu servetini, bu güzel giden işlerini tersine çeviririm o zaman beni anmaya başlarsın. İyisi mi sen adam gibi dur. Kibirlenme, havalanma, şımarma. unutma ki her bolluk ve güzel gün sonsuza kadar sürmeyecek, sen sınavdan geçeceksin hızla geçen zamanın ve ömrünün frenine basılacak ki hayatının bereketini sıkıntıyla göresin” mesajını taşır.

Satürn doğum haritasında hangi evde bulunuyorsa, hangi zorlu açıları yapmışsa kişinin hayat sınavı da bununla belli olur. Herkesin hayatta en az iki sınavı vardır. Bu sınavlar Satürn ve Plütonla işaretlenmiş evlerdedir haritalarda. Bununla baş etmek o eve denk gelen namaz, dua, esma yardımlarıyla mümkündür. Kabe’nin hangi köşesinde hangi namazı ve duayı edileceği de aslında kişinin doğum haritasında bellidir. Ancak Türkiye astrologlarının çoğu daha yeni İslami ve Astroloji ilişkisini bağlamlarıyla (aşağıda birazı açıklanmıştır) kitabımızla (2011 de) keşfetmiştir. Bu tarihten sonra onların da çoğunun astroloji anlayışı sünnet olup Müslüman olmuştur. Büyük bir kısmı kitaptan faydalandığı halde kapsamını da anladıkları halde büyük bir kibirle suskunluk içinde kendilerine gelen bu hakikati anlamalarına rağmen bir Ebu cehil ve Ebu Leheb kibriyle üzerini örtmeye görmezden gelmeye çalışarak insanları mahsus bile bile Tassavvuf Astrolojisine yönlendirmektedirler.

Oysa Muhiddin Arabi de dahil hiç biri ne Kabe’nin nede temsil ettiği burçların felsefik, coğrafi, siyasi, dini, mitolojik vb bağlamlarını göremediler. Çünkü bugünkü teknik imkanlar ve bilgi birikimi o dönemde ellerinde yoktu.

Açıklayalım;

Kabe’nin etrafında dört köşesinde dört element var. Peki kanıt nedir?

(Örnek olarak) Kabe’nin Batı Köşesi:

Elementi: Ateş, çünkü en kızgın çöller (sahara) orada. (Astroloji ve Coğrafya bilgisi gerekmekte)

Burcu: Aslan, hem aslanlar Afrika’da ana vatan olarak, hemde Ağustos Aslan burcuna ait en sıcak aydır. (Astroloji ve Genel Kültür gerekmekte)

İbadeti: Ramazan. Niye? Çünkü Allah bizleri aç susuz bırakıp Afrikalıları başta olmak üzere tüm garibanları içimizi kavurarak hatırlatıyor, aklımıza şehvet gelmiyor bile. Ayrıca Ramazan “Tandır yeri” demek. Yani Ocak, Fırın demek bugün kü ifadeyle.

Halifesi: Hz Ömer, kızgın ama adildi. Öfkesini zalime gösterirdi. ( İnsan Psikolojisi, İslam Tarihi, Astroloji).

Zodyakta yeri ve saati: 5. ev, Aslan burcunun evi. Namazı Akşam Namazı, hızlı okunur ezanı çünkü Kıyamet bu vakitte (Mekkede, akşam namazı vaktinde ) kopacaktır rivayeti vardır.

Melek: İsrafil, ateşin meleği çünkü kıyametin habercisi başlatıcısı.

Suresi: Al-i İmran, neden? Çünkü Allahı öfkelendiren en büyük günah ŞİRK’tir ve bu Sure, inananların daha sonra nasılda Peygamberlerini İlah yada YARIM İLAH konumuna getirdiklerine hem eleştiri hemde reddiyeyi barındırır.

Ellerimizdeki yeri: Yüzük (Ateş) Parmağı, neden? Çünkü Ateş gibi olan şehvet ve libidomuzu ancak Evlilik  zinaya gitmesini engellemekte. Bu nedenle insanlar yıllardır bilmeden hissederek yüzük parmağı olarak bu parmağı seçmiştir.

İşte Doğum haritası analizleri yaparken kişilerin tüm iç dünyası ve hakikatlerini buna göre hazırlamaktayız ben ve eşim Gülşen Özcimbit. Zira şifa taşınızı hangi elde hangi parmağa takacağınızı doğum haritanıza göre söyleyebilecek başka birisi varsa bu da sadece bizim öğrencilerimizdir.

(Buradaki bilgiler İslami Astroloji Doğum Haritası rehberi, Kabenin Hayat Şifreleri, Ellermizin Dili ve Şehitliği, İlişkiler Astrolojisi adlı kitaplarımızdan alıntılar içerir. Lütfen paylaştığınızda kaynak belirtiniz)

Yıldızname Analizleri ve Danışmanlıklar için

Whatsapptan asistanımıza mesaj atınız size döner. 05320557520