Geri

NEPTÜN

Neptün gezegeni Balık ve Yay burcunun yöneticisidir. Yunan Mitolojisi’nde Poseidon Denizler Tanrısıdır ve maalesef günümüzde kendisini standart astroloji olarak yutturan Astrologlarda bunu baz alarak çıkarım yaparlar. Oysa Yunanlı bir peygamber olan Hz İdris (as) Neptün’ün sembolik olarak denizleri işaret ettiğini söylesede zamanla hem söyledikleri mitolojileşti hemde hendisi Dris’ten Zeus’a dönderildi. Çünkü yazılı kaynakların çok iyi olmaduğu zamanlarda yazının bile çok zahmetli olduğu ve taşlara yazıldığı zamanlarda elbette bilgininde zamanla hurafeye dönüşme durumu oluştu. Poseidon’un Ateşi çalması Adem’in elmayı Havva ile yemesine, Hades’in Şeytan’a, yada Musa’nın Harun’u, Hz isa’nın Hz Yahyası, Hz Muhammed(sas)’ın Hz Hamza ve Hz Ali’si yada Hz Ömer gibi savaşçıları gibi Hz İdris’in muhtemel olarak Hz İdris’in (as) ın savaşçılrından onlan birinin de Apollon’a oradan Mars gezegen’ine Latin tanrısı olarak dönüşmesi aslında her seferinde Tevhid akidesinin nasılda saptırılarak aktarıldığının işaretidir.

İslam Astrolojisi Kitabındada belirttiği gibi ( 1. Baskı İstanbul 2010, ikinci Baskı İstanbul 2015), gezegenleri kendi tevhidi çizgisinde değerlendirir, bunların bir sembol işaret yani Kuran değimiyle görüşmesi gereken ayet olduğunun altını çizer. Kabe’nin Güneyinin SU ELEMENTİ olduğunu açıklamıştım. Bunun nedeninin de Güney tarafında daha fazla okyanuslar ve su bulunduğunu açıklamış ve bunu Anne demek olan Arapça’daki UM(mu) kökünden denizler okyanuslar demek olan UMMAN’a gidişatını, annelerin engin ve cömert oluşuna işaretini, aynı zamanda birbirine anne gibi davranan topluluğa UMMAH (Ümmet) demenin de anneden geldiğinin altını çizmiş, bunu hatırlamanın en iyi yolununda HAC evrensel buluşması olduğunu belirtmiştim.

Ne tuhaf ki Yunan Mitolojiside bu ezoterizmi görmüş ve Antik Zeugma kentinde çapkın Tanrı karakteri ZEUS, Okeanos’u tavlamasının resmi de var ve bu kadın motifi aslında Kabe’nin Güneyinin Su elementi Okyanuslar ve Kadın figürüyle örtüşür çünkü Nisa Suresi 4. Elementin (SU) Suresidir.

Yıldızname Analizleri ve Danışmanlıklar için

Whatsapptan asistanımıza mesaj atınız size döner. 05320557520