Geri

Koç Burcu

(21 Mart – 20 Nisan)

Hz Muhammed 20 Nisan 571 yılında Mekke’de saat gece 02:20 de iletişim saati ve evi olan gece 1-3 arasında doğmuştur ( Tıpkı Kuran’ı Kerimin gelmeye başladığı 13 Ağustos 610 yılında gece saat 02:19 gibi). Koç burcudur, Peygamberler 13-20 Nisan arasında Koç Burcu’nun Yay dekanın da doğmuşlardır. Yay Dekanı Koç’un 3. dekanıdır ve Yay aynı zamanda inançların evi 9. evi de zodyakta temsil eder. 9. ev İnsan beyninde sağ ön lobdur ve secde edildiğinde Subhane Rabbiyel Ala denildiğinde Rabbiyel Ala kısmını ve Allah’ı Beynin Sağ lobunun ön kısmıyla yürekten yüceltmektir. Burası 1. Çakra’nında başlangıcıdır kafada. Aynı zamanda Eunsu Billahimineşşeytanirracim ve Bismillahirrahmanirrahim sözünün ikinci kısmını ifade eder. Koç burçlarının Peygamber olarak elçi olarak 3. dekandan seçilmesinin sebebi hikmeti cesur olmalarıdır ve inanca direnecek olanlara karşı mücadelelerini “Kınayıcının kınamasından korkmadan devam ettirmeleridir”. Koç burçları aynı zamanda çok iyi bir savaşçıdır ve Mars gezegeni Koç’un yöneticisidir ve Mart ayından başlayan koç burcunun yöneticisi MART ayına da kendi ismini vermiştir (Mart ayı ismini Mars gezegeninden alır ve Salı günüde Latin dilinde adını Marstan almaktadır). Mert olan ve diplomasiden çok fazla anlamayan Koç burçları kafasında ne varsa ağzındadır genelde. Elbette doğum haritaları analizleri yaparken Yükselenlerde önemlidir. Hz Muhammed’in yükseleni Kova’dır ve Kova Hava elementinin soğuk aklın, diplomasinin, bilgiye ve bilgeliğe duyulan sevginin burcudur (bkz Kova Burcu ve detaylar için İslami Astroloji Doğum Haritası Rehberi Yaşam Şifreleri Esmaül Hüsna Kitabımız). Koç burcu ellerimize ateş elementinin, öfekenin, şehvetin (Evliliğin bağlanışının) simgesi yüzük parmağımızın üst boğumun da öncü ateş Burcu olduğu için temsil edilir. Zodyakta 1. ev ki aynı zamanda yükselen burcunun evi de Koç burcunun doğal evidir, güneş doğmadan önce sabahın ilk 1-2 saati koç burcuyla temsil edilir.

( İslami Astroloji, Kabenin Hayat Şifreleri, Ellerimizin Dili ve Şahitliği adlı kitaplarımızdan alıntıdır. Kaynak belirtilerek kullanılabilir. Bu yapılmazsa FSEK geçerlidir)

Koç Burcu’nun şiiri

Sizler gitseniz de kendi yolunuzdan, Benim kendime ait bir yolum var, Dürüst olun bana,

Kalbimi o zaman kazanırsınız,

Zulüm varsa eğer, Keskin adaletin kılıcıyla keserim,

Hata etsem de bazen Zorlukla özür dilerim, Her güzel plan ve amaçla Kendimden geçerim,

İşte bu yüzden eleştirilsem de

Hep acele ederim, (Devamı İslami Astroloji Kitabımızda)

KOÇ BURCU YANSITTIKLARI ve ÖZELLİKLERİ

KOÇ BURCU

İngilizce – Latince Adı: Aries

Sembol: Koç

Esmaül Hüsnası: (En çok temsilci olduğu ve hayatın- da ilham aldığı isimler) El Azim (Azamet sahibi), El Cabbar (Dilediğini zorla yaptırabilen), El Kerim (Cömert), El Kahhar (Kahredici), El Alim (Bilginin Sahibi): Koç Burcu, güçlü, cö- mert ve adildir. İnatçı ve zulme en sert karşılığı verendir. Bu yüzden Yaratıcı tüm direnişçi Peygamberleri hep KOÇ tan seç- miştir (Hz. İsa Aralık ayında doğmadı, bu Hıristiyanlıkta ki binlerce pagan etkiden sadece biridir).

Gezegen: Mars Element: Ateş – Öncü Türü: Erkeksi, pozitif Zodyak’ta Evi: 1. Ev

Birçok ezoterik konuların devamı İslami Astroloji Kitabında bulunmaktadır. Ayrıca Ellerimizin Dii ve Şahitliği, Kabe’nin Hayat Şifreleri de mutlaka okunmalıdır.

Zodyak’ta Evi: 3. Ev

Olumlu Özellikleri:

Olumsuz Özellikleri:

Suresi:

Dikkate alması gereken Esmaül Hüsna: 

Sayıları: 

Taşı:

Madeni: 

Çiçeği: 

Dua Saati: