Geri

JÜPİTER

Üzerinde iki büyük kuşak bulunan değişken iki yönlü Balık ve değişken Yay burcunun yöneticisi olan Jüpiter içi Hidrojen dolu bir gezegendir. İçindeki hidrojen asla yanmaz çünkü Oksijen bulunmadığı için Hidrojen yanamaz. Hidrojen, element tablosu içinde tek elektrone tek protona ve tek nötrona sahip olan tek atomdur. Atomlar içinde Allahı simgeler tekliği ile tıpkı Hilal ve Lale’nin Allah’ın adından harfler alarak onu simgelemesi gibi. Hidro kelime olarak SU demek ve suyu oluşturan iki atomdan biridir. Hidrojen oksijenle birleştiğinde kısacası yandığında H2O yani söndürücü bir sıvı çıkar ortaya. Hidrojen adına RAHMET de denilen Yağmurun içinde dünyaya hayat veren bir elementtir. İnsanın içinde %70 su bulunmakta neredeyse ve insan kendi bünyesinde de bol miktarda Hidrojen bulundurmakta. Olaya elementsel baktığımızda bu görünmekte.

Ezoterik olarak baktığımızda ise SU göz yaşı olarak merhamet sebebiyle akar insandan, göz yaşının iniş sebebi nasıl Rahmetse, adına Rahmet de denilen YAĞMUR’un gökten iniş sebebide Merhamettir. Balık su grubu burçlar içinde en merhametlisidir. Yay, ateş grubu içinde en merhametli olandır. Bunun nedeni kendi yöneticisi olan az önce de açıkladığım gibi çok miktarda Hidrojen bulunan Jüpiterin sinerjisidir.. Jüpiter içinde bulunan Hidrojen insanın merhametini simgelemekte ve bu merhametten kaynaklanan bereketide simgelemektedir. Diğer yandan Transit jüpiter bir insanın rahat nefes alabileceği dönemlerinde işaretini vermektedir. Zodyakta hangi evden geçiyorsa o konuda bereket ve rahmet kapıları açılmış demektir.

Doğum haritasında hangi evde ve hangi burçta bulunuyorsa kişinin o evin konusuyla veya üzerinde bulunduğu burçla alakalı olarak yeteneğini işaret eder. Aynı zamanda kişinin dua anını, eğer namaz vakitlerine gelen evlerde bulunuyorsa en fazla rahmeti çekenin hangi vakit olduğunu anlamamızı sağlar. Mesela Aslan burcunda 5. evde Akşam namazını öne çıkarır (Tabi Diğer Gezegenler Açılar ve Konumları da önemli).Sinirlenmeme ve sakin olma adına El Halim esmasıyla dua etme konusunu öne çıkartır. El HALİM Esması “Ya Rabbim, sen Halimsin benim hilmetimi (Merhametimi yumuşaklığımı) mazluma öfkemi zalimlere karşı göstermemi nasip et. Hilmetini zulmete gösteren günümüz insanlarının şerrinden sana sığınırım öyle olmaktanda sana sığınırım” diye dua etmesi akşam namazında ona büyük bir enerji verecektir. Elbette her ev ve her burçta Jupiterin farklı bir bereket işareti olduğunu biliyoruz. Jüpiter okunması gereken bir AYETTİR, ayet arapçada işaret demektir. Jüpiter sadece bir tabeladır tabela gösterir ama kaynak kendisi değildir. İslam Astrolojisinin diğer astroloji çeşitlerinden temel farkı işte bu noktadadır. Gezegen esas değildir gösterdiği esastır.

05320557520 whatsapp bilgi mesaj hattı