Geri

Boğa Burcu

(20/21 Nisan – 21 Mayıs)

Boğa Burcu Zodyakta 2. evdir, sabah ortalama 03 ile 05 arası saatte temsil edilir. Böylece sabah erken kalkıp işine gitmenin startı olan Sabah Namazı bu burçla beraberdir. Sabah namazını devamlı suretle kılan ve uyumayıp işine gücüne giden fakirleşmez. Kabe’nin Kuzey’i, dünyanın en büyük kıtası Avrasya ve Toprak elementi ile mesajı “Kazanmak” ve Kazandıklarından da Allah zolunda zekat vermek öne çıkan ibadetidir. Arapça Abu Bakr olan ve Türkçeye Ebu Bekir diye yumuşatılarak giren isme sahip olan tam 5 kez çok kazanıp çokça zekat veren ilk Halife Hz Ebu Bekir’in temsilci olduğu evdir, Bakr ( Sabah erkenden Bakir vakitte kalkan işine gücüne bakan demektir), Bakr, Barakah, Bakara arasında bağlantı vardır. Bakir olan Hz Ebu Bekir kazanmış Bereketli kazancını dağıtmış asla dünya malını (Bakara İnek demek) mala taparak kirlenmemiştir. Boğa ikinci Burç’tur ve Bakara ikinci Suredir. Bakara’da dünya malına tapmama uyarısı Bakara (İnek) üzerinden anlatılır. Toprağın memuru olan bereketin Meleği Mikail Boğa burcunun Meleğidir. Boğa sabit bir burç olarak Kabe’nin kuzeyindedir, Dağ olarak Toros dağlarının bereketli ovalarında (Toros Latince Taurus’tan gelmektedir ve anlamı Boğa demektir). 13 Mayıs’ta başkent olarak Boğa Burcunun şehri olan İstanbul Boğa gibi duran bereketli Marmara denizinin tepesinde Golden Horn (Altın Boynuz) denilen yerde kurulmuş ve Dünyanın kazanmanın taşı toprağı altın olmuş şehri olmuş, “Dünyayı isteyen Boğa’nın boynuzlarını tutsun” hadisi gereğince Peygamber Efendimizin kazanmakla ilgili çok önemli işaret ettiği bir kent olmuştur. İnsan elinde emeği ve toprağı simgeleyen orta parmakta alt boğum Boğa burcunun parmağı ele sabitleyen sabit toprak burcudur. Boğa’nın esmaül hüsnası Vedud, Es Sani, El Musavvir ve El Kerimdir. Sevginin, sanatın, estetiğin, kazanıp cömert olmanın burcudur.

( İslami Astroloji, Kabenin Hayat Şifreleri, Ellerimizin Dili ve Şahitliği adlı kitaplarımızdan alıntıdır. Kaynak belirtilerek kullanılabilir. Bu yapılmazsa FSEK geçerlidir)

Boğa Burcu Şiiri

Ne yapsam olmuyor,

Suçlu sen değilsin seven kalbim,

Çünkü zalimde olsan olamıyor sensiz,

Aşk neden kör eder beni

Ya da sanat cezp eder bilemem,

Çiçekler yüzüme hep gülümser, (Devamı İslami Astroloji Kitabımızda)

BOĞA BURCU YANSITTIKLARI ve ÖZELLİKLERİ

İngilizce ve Latince Adı: Taurus

Sembol: Boğa

Esmaül Hüsnası: Vedud, Kerim, (Devamı Kitapta)

Gezegen: Venüs Element: Toprak – Sabit  Zodyak’ta Evi: 2. Ev

Boğa Burcu ŞarkısıSev Kardeşim

Aşağıdaki ve daha bir çok bilgileri telif hakları yasasından dolayı sadece kitaptan okuyabileceğiniz detayları bulabilirsiniz…

Olumlu Özellikleri:
Olumsuz Özellikleri:
Suresi:
Dikkate alması gereken Esmaül Hüsna: 
Sayıları: 
Taşı:
Madeni: 
Çiçeği: 

Dua Saati: