Geri

Başak Burcu

(23/24 Ağustos – 22 Eylül)

Başak Burcu Değişken Toprak burcudur, yöneticisi Merkür’dür (Bakınız Sitemizdeki Merkür Açıklamalarına), Başak 6. ev’in yöneticisidir. Kabe’nin Element olarak Toprak Kuzey köşesini ve Zodyak’ta burç olarak Kabe’nin Güney Doğu duvarında 1. üçte birlik kısmı temsil eder.

Başak burcu görünüşte sessizdir ve sessizce gözlemler ve dinler, zeki ve detayları iyi gören eleştiren ve eleştiriyi iyilik olsun diye yapan bir burçtur ama çoğunlukla etrafı onu mızmız olarak algılar ancak onlar iyilik olsun diye eleştirirler.

Başak burcu, yükselen veya Ay burcu başak olanlarda bilimsel bir zeka da vardır ve bilgiye akla önem verirler. Saçma sapan konuşan insanlarla alay da ederler.

Esmaül Hüsnaları başta gelen El Alim, Eş Şafi, El Habir, El Basir, Es Semi’dir.

Kuran’da Başak burcunu en iyi temsil eden sembol kişi Hz Meryem’dir. Hz Meryem bakire saf ve temiz bir insandır.

Başağın simgesi Bakire Kız’dır ve Başak Sabahın erken saatlerinde kalkıp işine gücüne giden insanları, saflığı temizliği simgeler.

Başak burcu kendisini ekonomik olarak garantiye aldığında mutlu hisseder. Gelecekten dolayı evhamlı ve birazda karamsar olabilirler. En çok dikkat etmeleri gereken vücut bölgeleri bağırsaklarıdır. Başak çocuklarında depresyon olduğunda hemen bağırsak kısımlarına yansır ve tuvalete gitmekte zorlanırlar.

Başağın zihin olarak en aktif günü Çarşamba’dır ve sarı narçiçeği renkleri onları yansıtır. Başağın parmağı ellerde orta parmak element olarak ve parmağın büküldüğü yerler ise orta boğumdur ve değişken başağın bükülgen boğumu burasıdır.

Kuran’da anlamak, düşünmek, fikretmekle tefekkürle ilgili ne kadar ayet ve sure varsa Başak burcunun temsil ettiği ayetlerdir.

Tefekkür ibadettir ve bu ibadeti en iyi yapanlardan biri de Başak burcu’dur.

Dengelenme taşları sarı safir ve Akik taşıdır. Bu taşlardan olan yüzükleri sağ yada sol elindeki orta parmağa takmalıır bununla ilgili hangi ele takılacağını ise kişinin kendi Doğum Haritası belirler.

Zodyakta altıncı evle simgelenen Başak’ın, iyi bir mühendis, Bilgisayar Programcısı, her türlü tamirat, Tıp konularında başarılı olması kuvvetle muhtemeldir.

( İslami Astroloji, Ellerimizin Dili ve Şahitliği, KAbenin hayat şifreleri kitaplarımdan alıntı içerir. Kaynak verilerek paylaşılabilir. Aksi taktirde FSEK yetkilidir)

Başak Burcu Şiiri

Hislerini ve tüm yüreğini
Dağıtma ne duyguları

Ne derli toplu duran

Odanın her yerinde ki

Pak düşünceleri,

Aklını ve yaşamını

Tutarlı ve temizleyerek gel Bana

Bana yalan söyleme

 (Devamı Kitapta)

Başak BURCU

İngilizce ve Latince Adı: Virgo

Sembol: Başak demeti tutan Bakire bir kız

Esmaül Hüsnası: (En çok temsilci olduğu ve hayatında ilham aldığı isimler) El Alim, El Habir, Eş Şafi, El Kayyum (her şeyi düzenle elinde tu- tan), El Halik (Yaratan),

Gezegen: Merkür Günü: Çarşamba Element: Toprak

Türü: Dişil – Değişken

Zodyak’ta Evi: 6. Ev

Olumlu Özellikleri: 

Olumsuz Özellikleri:

(Devamı Kitapta)