Geri

BALIK BURCU

(18/19 Şubat-20/21 Mart)

Balık burcu, zodyakta sonuncu burçtur. Balıklar su elementidir ve 12 burçta olan ne varsa hepsi balık burcunda az da olsa vardır. Vücutta ayağı simgeler. İnsan ayağı ise tüm vücuttaki organların reflexolojik olarak yansıdığı yerdir. Ayaklar abdest alınırken yıkandığında tüm vücuda su değmiş gibi rahatlama gelir ve olumsuz enerjiler atılır. Balık burcu değişkendir ve ruh dünyası çok çabuk değişir. Serçe parmağımızda orta boğum Balık burcunun değişken boğumudur. Doğum haritalarında Balığın konumuna ve aldığı gezegenlere göre takılması gereken sinerji yüzüğü tespit edilebilir. Balık burcunun yöneticisi Jüpiter ve Neptündür. Jüpiter Suyu oluşturan mana sı Hidro (SU) demek olan Jüpiterin yöneticcilik yapması tesadüf değildir. Jüpiter bereket ve yükselişi bolluğu sembolize eder. Neptün inançları, maneviyatı manevi duygu düşünceleri Yaratıcıdan gelen ilhamları ifade eder.

Balık burcunun temsil ettiği esmalardan birisi de Mümindir. İman ve güven verme kökünden gelir. Zodyakta evi 12. evdir ve insanın iç dünyasını anlamamızı sağlar. Bu eve gelen gezegenler ve açıları kişinin göstermediği taraflarını anlamamızı ifade eder.

Balık burcu element olarak Kabe’nin Güneyini AKREP’ten ve Yengeç’ten sonra temsil eder. Kabe’nin Güney tarafında en çok Okyanuslar bulunur. Okyanuslar Su elementine işarettir. Okyanusa giderken az kalan kara kesiminde çölde Akrep varken Deniz ve Kara arasında kaya kovuklarında nerede yaşayacağını tam kestiremeyen iki arada bir derede kalan Yengeçler Kıyıda yaşarken Balıklar denizlerde istedikleri alana istedikleri şekilde giden ele avuca sığmayan Su gurubunun gezginleridirler. Balık ele avuca bu yüzden sığmaz bir orada bir buradadır.

Hayal güçleri zengin olan balıklar Merkürleri de Kova’da ve Altın orandaysa çok fazla icat çıkarma eğilimindedir. Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük düşünürlerinden Albert Einstein Balık burcu ve Yükseleni de Yengeç’tir. Diğer büyük mucit Tesla ise bir Yengeç’tir ve dekanı Balığa yakındır.

Doğum Haritası Analizleri, Transit Analizler, El Analizleri, İsim Analizleri, Sevdiklerinizle Yıldız Uyumu Analizleri için lütfen iletişime geçiniz…

Tel:05352573693 (Gülşen Hanım)

[email protected]