Geri

ASLAN BURCU

(23 Temmuz – 22/23 Ağustos)

Aslan Burcu sabit Ateş burcudur, yöneticisi Güneş’tir (Bakınız Sitemizdeki Güneş Açıklamalarına), Aslan 5. ev’in yöneticisidir. Kabe’nin Batı köşesini temsil eder.

Kabe’nin batısında bulunan Sahara Çölü’nü, orada yaşayan Aslanları, Afrika’da yaşayan açların doyurulması için cömertliği simgeler.

Bu cömertlik bir Ramazan günü Ağustos’un 13’ünde gelmeye başlayan Kuran-ı KERİM’i simgeler. Kerim olan Allah’tan gelen Kerim Kitap, Ekrem olan Rasul’e ve Kiram olan Sahabesine Mükerreme olan Mekke’de indi.

(Kerim, ekrem, kiram mükerreme kökü tamamen cömertlik ve verme üzerine kuruludur. Çünkü İslam alma değil paylaşma ve verme üzerine kurulu dindir. Bu nedenle barış dinidir. )

Kuran Aslan burcudur. Bunun sebebi hikmetleri çoktur.

Kuran’da cömerttir bilgiyi cömertçe vermiştir insana, Ramazan ayında gelmiştir Ağustos Ayında gelmiştir ve bir yaz günü Oruçla insanlığa açları doyurmayı empati kurmalarına yardımcı olarak öğretmektedir.

Kabe’nin batısı Ateş elementi ve denizin kızılı KIZIL deniz o istikamettedir ve Firavun’un kızgın öfkesini Kızıl deniz boğmuştur. Afrikalılara ve Amerikan KIZILDerililerine yapılan zulüm ile Vahşi Batı adı bu istikamet doğrultusunda yaşananlara şahittir.

Zulmün kızılı ve karası bu istikamettedir ve Ramazan ki Fırın anlamına gelir Oruçla bu zulmü yok etmeye çalışır.

Hz Ömer Aslan burcunun Kabe’nin Batısının Halifesidir ve Kıyamet Akşam namazı saatinde tamda Aslan burcunun evi olan 5. ev vaktinde gerçekleşeceği için Akşam namazı ateş gibi çabuk kılınır.

İnsanın yüzük parmağındaki alt boğum Aslan burcudur ve ateş parmağı olan ateş gibi şehvetin ele sabitlendiği yerde evlilik yüzüğü buraya takılarak ateş gibi yanan şehvet dizginlenmiş olur.

Ramazanla başlayan nefs arınması evlilikle devam eder. Bu sayede hem insan ırkının devamlılığı legalize olur hemde aşk ateşi makul şekilde dizginlenirki 5. ev aynı zamanda aşk evidir zaten.

( İslami Astroloji, Ellerimizin Dili ve Şahitliği, KAbenin hayat şifreleri kitaplarımdan alıntı içerir. Kaynak verilerek paylaşılabilir. Aksi taktirde FSEK yetkilidir)

Aslan Burcu Şiiri

Güneş her sabah benle doğar,

Ama ben senin aklına hayranım,

Sen çok bilsen de bana hava atma,

Doğam gereği havaya âşık olsam da,

Sen belki bensiz olabilirsin,

İtiraf etmek zor biliyorum İhtiyacım var sana, (Devamı Kitapta)

ASLAN BURCU

İngilizce Adı: Leo – Lion

Sembol: Aslan

Esmaül Hüsnası: (En çok temsilci olduğu ve hayatında ilham aldığı isimler) El Kerim (Cömert), El Hasib (her şeyin hesabını bilen), Al Azim (azamet sahibi), El Hâkim (Hükmün sahibi), El Kahhar (zalimleri er ya da geç kahreden), El Vali (her şeyin yöneteni). Aslan burcu insanı gerçekten çok cömert ve iyi niyetlidir. Zekidir ve kolay unutmayan yönetmeyi seven bir burçtur.

Gezegen: Güneş Günü: Pazar Element: Ateş – Sabit

Türü: Erkeksi, pozitif

Zodyak’ta Evi: 5. Ev

(Devamı Kitapta)