Geri

Esma Format ( İslam Astrolojisi İle Beyne Ve Kalbe Astro Format)

İnsanın Beyni iki kısımdan oluşur. Sağ ve Sol beyin. İnsanın sağ beyni genellikle insanın duygusal korkularını kaygılarını üzerinde taşırken insanda sol beyin ise insanın maddi kariyer organizasyon vb sol beyin kapasiteli kaygılarını taşır.

İnsanın doğum haritasında da baktığımızda sol taraf sol beyni haritanın sağ tarafı sağ beyni ve kalbini hislerini yansıtır. Bu nedenle Haritanın sol tarafındaki evlerin esmaları size o kişinin hangi sol beyin sıkıntılarındaki iyileşmesini işaret ederken sağ beyin kısmında bulunan gezegen açı, natal, transit sorunları yakalarken de sağ beynin kalbin hissiyatın sıkıntılarını aşmada esma frekans ve rezonans çalışmasını işaret etmektedir.

Doğum Haritası ve Transit Yıldız analizleri, ellerimizin içindeki çizgilerin konumu ve mesajı isimlerimizin enerjileri ve heceleme sırasına göre harf düzeni ile hayatımızın hangi bölümünde sıkıntılarla yüzleşebileceğimizin izlerini isimler, ellerimiz ve doğum haritası transit analizlerin tamamında görebiliriz ve buna göre öne çıkan Şifa olabilecek esmaların zikri önemlidir. Elbette bunların en doğru tespiti sadece ve sadece ilmi dayanaklarının olması ile mümkündür. Bu ilmi dayanakların astrolojik el analizi, isim analizi (Fonetik ve Anlam) iyi yapıldığında doğru ve ilgili esmasal çalışmalarında önü açılmakta.

Şu an bir çok insan hatta Vedik Astrolojisi gibi Şirk Astrolojileri bile Esma vermekte. Bu esmaları verirken Arapça Dil Bilgisine de vakıf olmadıkları için yanlış söyletmekteler.

Yaptıkları en büyük hatalar şöyle,

1 Esmaları verirken Saat Gün ve Ay belirlemede yanlışlıklar yapmaktalar.

2 Verilen Esmaların zikri yaptırılırken Esmaların Artikelleri ( El En Et Es) hangisinde hangisi geleceğini bilemiyorlar. Mesela Rahman’da Er takısı gelir. Erğer bir kişiye 2 3 4 adet esma verilecekse hepsine Ya getirmekteler başlarına oysa en baştakine gelir sadece sonrakiler bağlaçla Ve’l Ve’s vb olur. Diğer örnek Yengeç Esması söylenirken Ya Rahman ve’r Rahim celle celaluhu denir Ya Rahman Ya Rahim iki kere söylemek fonetik ve şifa yönünden uygun değil.

3 Esma Zikir sayıları verirken korkunç sayılar vermektedirler ve insanlar 50 bin adet zikti bitirmeye kalkarken bitiremediği için TV dizisi seyrederken veya araba sürerken de zikir yaptırmaktalar bu durum Diziye ve Yola konsantre olmuş beynin dikkatini dağıtmakta hem feyz alınmasının önüne geçilmekte hemde çevrim dışı zikir yaptırılmaktadır zira kalp zikir yapamamakta ağız zikir yapmakta hatta fikir de başka yerlere kaymaktadır , mesela kırmızı ışığa ve izlenen dizide kızının arkadaşına aşık olan ahlaksız babanın söylediklerine vb.

İşte bu nedenlerden dolayı insanın Allah ile bağları kopukken söyleyeceği esmalar ile şifa olmayınca da insanlar olmuyor deyip Allaha küsmekte, ateist yada deizme kaymakta yada Astrolojiden soğumaktalar.

Kendinize bir iyilik yapın. İslam Astrolojisi’nden danışmanlık alın.

En derin saygılarımı sunarım.

Ayhan Özcimbit ( İslam Astrolojisi )

Whatsapp mesaj hattı 05320557520

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir