Geri

2 Temmuz ve 17 Temmuz 2019 Tutulmalarının Analizleri

sun eclips ile ilgili görsel sonucu

Tutulmalar bir dönemin kapanıp yeni bir dönemin açılışı demek. Tutulmaları tamamen kötü görmek de doğru değildir. 2 Temmuz Güneş tutulması 10 derecede Yengeç burcunda gerçekleşecek. 10. derece Yengeç bir kişinin doğum haritasında neredeyse hangi evdeyse o evle alakalı konuda tamlanma ve yeni bir süreç ve başlangıcın olacağını söyleyebiliriz. Bu tutulmalar özellikle Oğlakta bulunan Satürn ve Plüton’un yüzünden çok daha fazla etkiye sahip olacak. (Türkiye için Müttefikleri ile soğuk savaşın etkisi fazlalaşacak) Almanya, Rusya ve ABD’de bu tutulmalardan son derece fazla etkilecek. Yay burcu etkisinde olan Eski SSCB ülkeleride ekonomik konularda etkilenmeyi hissedecekler.

 

Tutulmalara karşı elimiz kolumuz bağlı mı?

Hayır değil. Tutulmalarla alakalı konularda eğer farkındalığımız varsa buna göre tedbirli davranmamız gerekli. Mesela tutulma bir kişinin 5. evinde yaşanıyorsa kişi çocukları veya sevdiği aşık olduğu kişiyle arasındaki diyaloğa daha da fazla dikkat etmeli. Bu dönemin hassaslığını bilerek davranması çok daha uygun olur. Özellikle Akşam namazında Vedud esması Rahman Rahim Nur esmaları ile beraber dualarda olursa tutulmanın etkisini insan daha da az hisseder. Üstelik eğer mümkünse akşam namazı esnasında sadaka vermesi de hayır kapılarının açılması için çok ama çok önemli. İnsan bu dönemde hayırlısını isterse Allahtan hayırlı olana da razı olmalı. Ancak elbette insanın hayırlısının ne olduğunu tam anlamıyla bilememesi de stres oluşturmaması için en önemli ilke “Tüm çabalara ve dualara rağmen olmuş olan aslında en hayırlı olandır” şiarından yola çıkılmalıdır. Burada kilit nokta kişinin tutulmanın gerçekleştirği eve göre esma dua sadaka çalışmasını beraber ele almasıdır. İSLAM ASTROLOJİİ Kitabımda da ve TV ekranlarında belirttiğim gibi İslam Astrolojisi diğer astrolojilerden farklı olarak tespit yanında tavsiyeler de bulunur ve çözüm önerileri sunar.

TÜRKİYE’ye ETKİLERİ

Ülkemizin haritasında tutulmaların konumu ülkemizin müttefikleri ile olan sorunlarının daha da derinleşeceğinin işaretini vermekte. Keşke NATO ve ABD Astroloji konusunda daha fazla bilgili olsalarda Türkiye’yi daha fazla dışlamasalar. Çünkü Türkiye’nin Nato’dan kopması demek dünya dengelerinin tamamen değişmesi demek. Ayrıca ABD ile olan ilişkilerin derin sıkıntıların ABD Ekonomisi ve siyasetine de etkisi büyük olacak. 

2 Temmuz GÜNEŞ ve 17 Temmuz AY TUTULMASININ ETKİLERİ

Burcu veya Yükseleni KOÇ olanlara Etkisi: 

Özellikle baba ocağı ve aile ile ilgili konular öne çıkacak. Kariyer konularıda da değişiklikler ön planda. Rahman Aziz Muiz Esmaları Yatsı ve öğle namazlarında dualarda olmalı.

Burcu veya Yükseleni BOĞA olanlara Etkisi:

İletişim kardeşler ve eğitim yabancı ülkelere gidiş turizm konuları ön planda olacak. Bu konularda gelişmeler yeni fırsatlar ortaya çıkabilir.  Gece namazında ve Öğle namazında Rahman Basir Semi esmaları öne çıkmakta.

Burcu veya Yükseleni İKİZLER olanlara Etkisi:

Para, kazançlar ve miras davalar vb konular ön plana çıkarak beklenen sonuçların alınması ortaya çıkabilir. İstişareli ve istihareli eylemler daha iyi olacktır. Sabah namazında Gani Basıt Fettah esmaları, ikizndi namazında ise Gaffar Gafur esmaları ile devam edilmeli.

Burcu veya Yükseleni YENGEÇ olanlara Etkisi:

Genel manada en çok etkilecek burç Yengeç. Yengeçler hayatlarında köklü değişikliklere hazır olmak zorundadır. Bu aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetinide ilgilendirmekte. Yengeçler cesur ve mantıklı kararlar almalılar ve yollarına devam etmeliler. Korkmak veya geri çekilmek sıkıntının devamı anlamına gelebilir. Devletinde s400lerden vaz geçmemesi gerekmekte. s 400 dost sandığımız müttefiklerimizin ani baskınlarına uğramamak için kesinlikle alınmalı ve Akdeniz bölgesine mümkünse KKTC’ye yerleştirilmeliler.

Burcu veya Yükseleni ASLAN olanlara Etkisi:

İç dünyaları ruh dünyaları çok öne çıkacak. Ayrıca iş ve sağlık konularında da köklü kararlar almaları gerekecek. İş yerlerinde beklenmedik gelişmeler ortaya çıkabilecek. Bu gelişmelere karşı hazırlıklı olunmalı. Özellikle akşam namazı Rahman Nur esmalarının yanıdna Şafi ve Hafız Selam esmaları çok önemli.

Burcu veya Yükseleni BAŞAK olanlara Etkisi:

Başak burçları (Tabi dereceye dikkat edilmeli) bu etkiyi çocukları ve sevgileri sevgilileri veya eşleri ile ve arkadaşları arkadaşlıkları üzerinden yaşayacak. Çocukları sevgileri sevgilisi evliyse eşi üzerinden ve dostluk ilişkileri noktasında öne çıkan gelişmeleri değerlendirecekler. Aşk ve sanatsal konularda da tamam mı devam mı sorusunun cevabını bulacaklar. Soru işaretleri varsa kafalarında tamamen netleştireceklerdir.

Burcu veya Yükseleni TERAZİ olanlara Etkisi:

Terazilerde bu tutulmaların etkisini Koçlar gibi Kariyer İş değişiklikleri ve Babaocağı Aile konuları Taşınmalar ev alma vb konularda yaşayacaklar. Yatsı Namazlarınd Rahman Rahim Malikül Mülk öne çıkarken Öğlen namazı öncesinde ise Aziz Muiz esmaları öne çıkmakta.

Burcu veya Yükseleni AKREP olanlara Etkisi:

Tıpkı Boğalar gibi onlarda bu tutulmaların etkilerini kardeşler iletişim yurtdışı yabancı diller eğitim yurtdışı gezileri gibi konularda yeni başlangıçlara merhaba diyecekler veya başladıkları işlerde güçlü devamlara cesur adımlar atmalılar. Gece namazlarında ve öğlen namazlarında Rab Hadi Raşit Basir Semi esmaları ile yürümeliler.

Burcu veya Yükseleni YAY olanlara Etkisi:

Yaylar 2015 2017 arasında analarından emdikleri süt burunlarından geldi. Budurum buzamana kadar devam ettiği yaylarda var. Sabah ve İkindi namazları KArim gani Gaffar Gafur esmaları öne çıkmakta. Mali konular miraslar gündemde.

Burcu veya Yükseleni OĞLAK olanlara Etkisi:

Oğlaklar bu tutulmalardan oldukça fazla etkilenenlerden özellikle yengeçler gibi. Ancak oğlaklar daha fazla etkilecekler çünkü Satürn ve Plüton yanyana Oğlakları denemekte. Şimdi bu tutulmalar zaten var olan Dünya ekonomisi ve ticaretine yeni darbeler anlamına gelmektedir. Bunun da baş müsebbibi 4 Temmuzda doğan Yengeç burcu olan ABD. Oğlaklar hayatın geneli konusunda 2017 Kasımdan beri hayat burunlarından fitil fitil geldi sadece Astrolojiyi bilen ve önlemler alan iş adamları işlerine devam edebildiler. Bir çokları bu dönemde ya battı yada batış aşamasındalar. Farkındalıklı olan ve Astroloji ile yürüyenler bundan daha az zaiyatla kurtulmaktalar. Esmaları Basıt Fettah Latif.

Burcu veya Yükseleni KOVA olanlara Etkisi:

Ruh dünyaları ön planda ve sağlık iş yerleri ile alakalı konularda yeni başlangıçlar yapma ihtimalleri var. Alacakları yeni teklifler umutlarını arttırabilir, beklenmedik sağlık problemleri ortaya çıkabilir. Şafi Hafız Selam esmaları öne çıkmakta….

 

Tutulmalar önemli ve bir dönemi kapatıp yeni bir dönemi açabilirler, yada var olan konularda yeni bir aşama habercisi de olabilir. Tutulmaları toptan kötü göstermek oğru değil. Zira Allah nice şer gibi görünen konularda nice hayırları ortaya çıkartır. Bizlere şer görünen o inçin kayıp sanılan bir şey ilerde iyiki böyle olmuş dememize yol açmakta. Bu nedenle Allahtan her zaman HAYIRLI olanı HAYIRLISI ile GÖNLÜMÜZCE olmasını ve GÖNLÜMÜZÜNDE SONUCU kabullenmesini nasip eylemesini dilemeliyiz…

Doğum Haritanıza göre Detaylı Analizleri 

Tutulmalarla ve Transitlerle alakalı yıllık detaylı ön görüleri

El İsim Analizlerini

Sevdiğinizle uyum analizlerini öğrenmek için arayınız…

05320557520 whatsapp bilgi mesaj hattı

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir